Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Koronawirus i nowe obostrzenia. Jak będą wyglądać święta?

Napisany przez , 23 listopada 2020

W dobie koronawirusa, rząd podjął decyzję, która dotyczy także świąt. Z nowych obostrzeń wynika, że święta będą miały „kameralny charakter”. W imprezach domowych może wziąć udział 5 osób – nie dotyczy to osób, które mieszkają wspólnie. Projekt jest konsultowany z ekspertami.

Święta to czas, gdzie rodzina spędza wspólnie czas, zasiadając wspólnie przy wigilijnym stole. Mowa tutaj o bajkowej atmosferze, spotkaniach „po latach”. Są to najważniejsze święta w roku, ale w dobie pandemii ich charakter zmieni się na bardziej „kameralny”. Jakie są decyzje rządu?

Kameralne święta Bożego Narodzenia?

„Szczególnie kameralny” charakter świąt oznacza, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w imprezach domowych mogłoby brać udział do pięciu osób. Limit ten nie dotyczyłby osób, które wspólnie mieszkają. Rozporządzenie ma zachęcać, aby święta spędzała tylko najbliższa rodzina. Trwają konsultacje projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określonych obostrzeń w związku z pandemią. Projekt obejmuje okres do 27 grudnia, premier  Mateusz Morawiecki nazwał go etapem odpowiedzialności.  

Okres od 28 grudnia jest etapem stabilizacji. Będzie polegać na tym, że w przypadku spadku liczby zachorowań, powróci podział na strefy, a mianowicie: na czerwoną – z najwyższą ilością zachorowań, żółtą i zieloną – gdzie występują mniejsza i najmniejsze liczby zachorowań.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.