Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Kolejne zwycięstwo Industrii w Lidze Mistrzów

Napisany przez , 25 listopada 2023

Czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji EHF Champions League odnieśli zawodnicy Industrii Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali we własnej hali chorwacki RK Zagrzeb 28:24.

Początek spotkania nie należał do udanych w wykonaniu gospodarzy. Znów świetnie dysponowany był bramkarz ekipy z Bałkanów – Matej Mandić. Efektem dobrej postawy w obronie oraz skutecznej ofensywy było prowadzenie  2:7 w 14. minucie po rzucie Filipa Glavaša.

W ostatnim kwadransie pierwszej części meczu „żółto-biało-niebiescy” odrobili straty i zespoły na przerwę udawały się remisując 12:12.

W kolejnych fragmentach obie drużyny nie potrafiły wyjść na wyższe niż dwubramkowe prowadzenie. Ku uciesze kieleckich kibiców udało się to zawodnikom Industrii cztery minuty przed końcem. Bramkę na 25:22 zdobył Nicolas Tournat, tym samym Francuz wyprowadził kielczan na upragnione bezpieczne prowadzenie. Bezpieczne, ponieważ do końca spotkania 20-krotni mistrzowie Polski zdobyli jeszcze trzy bramki a ich rywale odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami.

W końcowym rozrachunku w Hali Legionów wygrali zawodnicy Industrii 28:24. Najlepszy (jak do tej pory) mecz w elitarnych rozgrywkach zaliczył Szymon Wiaderny zdobywca pięciu bramek. Wychowanek kieleckiej „siódemki” pokazał, że potrafi przełożyć wysoką dyspozycję z parkietów Orlen Superligi na najwyższy międzynarodowy poziom. Dodajmy, że ostatnio zadebiutował on w koszulce z orłem na piersi podczas towarzyskiego dwumeczu z Węgrami.

Z dobrej strony zaprezentował się również Michał Olejniczak, który swoją świetną dyspozycją w ataku zmienił obraz gry czwartkowego starcia. Popularny „Olej” zebrał pochlebne recenzje po spotkaniu.

Parada Andreasa Wolffa (którą prezentujemy wyżej) została wybrana drugą najlepszą interwencją spośród wszystkich spotkań w 8. kolejce Ligi Mistrzów.

Po meczu głos zabrali Szymon Sićko oraz trener Tałant Dujszebajew

Industria Kielce – RK Zagrzeb

28:24 (12:12)

Industria: Wolff, Wałach – Olejniczak 4, Wiaderny 5, Kounkoud 3, Sićko 2, A. Dujszebajew 1, Tournat 3, Karacić 2, D. Dujszebajew 3, Thrastarson, Surgiel, Paczkowski, Gębala, Karalek 2, Nahi 3.

Zagrzeb: Mandić, Grbavac – Kos 5, Cavar, Faljić 3, Klarica 2, Gojun, Srna 4, Klis, Sirotić, Čupić 2, Dibirov 5, Kavcić 1, Glavaš 2, Cuni Morales, Suholežnik.

Sędziowie: Vaclav Horacek, Jiri Novotny (Czechy).

W najbliższy czwartek (30 listopada, o godzinie 20.45) w 9. kolejce zmagań mistrzowie Polski podejmą w Hali Legionów macedoński HC Eurofarm Pelister.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.