Kolejne prawo do doktoryzowania na UJK

Napisany przez , 24 marca 2019

21 marca, podczas konferencji prasowej prof. Jacek Semaniak, rektor uczelni wraz z prof. Jerzym Jaskiernią dziekanem z Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania poinformowali, że wydział uzyskał prawo do nadawania stopnia doktora w zakresie nauk prawnych.

Decyzję w tej sprawie wydała Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów. Dla Wydziału Prawa Administracji i Zarządzania to bardzo istotne, gdyż prawo to już drugi kierunek obok politologii mający uprawnienia do doktoryzowania. Oznacza to, że zgodnie z nową ustawą o szkolnictwie wyższym został spełniony konieczny warunek do otworzenia szkoły doktorskiej na tym wydziale.

Przypomnijmy, że obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego posiada dwanaście uprawnień do doktoryzowania i cztery do habilitacji.

fot. Piotr Burda

Kontynuuj czytanie