Radio Alarm

„…Kiedy życie traci sens…-konferencja naukowa na UJK już wkrótce

Napisany przez , 23 stycznia 2024

Już 2 lutego w auli im. ks. Stanisława Konarskiego w Wydziale Pedagogiki i Psychologii, na ul. Krakowskiej 11 odbędzie się Konferencja Naukowa pod tytułem „… kiedy życie traci sens… podejście integralne w pracy terapeutycznej”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Pustka egzystencjalna powstała między innymi przez stracenie poczucia sensu życia, będzie tematem przewodnim spotkania. Konferencję organizuje Institute of Biofeedback and Noo-psychosomatic z Lublina, zajmujący się psychoterapią, a w zasadzie Logoterapią, np.: na wszelkich szkoleniach, badaniach czy terapiach związanych z tematyką tej dziedziny.

Dla niezaznajomionych logoterapia jest inną formą terapii niż dotychczasowe nam znane. Pozwala ona na nowo odkryć sens życia/ egzystencji i wartości poprzez poznanie siebie i zaakceptowanie swoich niedoskonałości skupiając się na szczęściu i przyszłości. Celem konferencji ma być integracja przedstawicieli rożnych dziedzin naukowych, nurtów psychoterapeutycznych i organizacji wspierających w gorszych chwilach.

Wystąpienia prelegentów, po pozytywnej recenzji artykułów, zostaną wydane w monografii pokonferencyjnej.

Jeśli jesteś filozofem, socjologiem, psychoterapeutą, psychologiem, należysz do grona akademickiego, bądź po prostu jesteś zainteresowany spotkaniem będziesz tam mile widziany.

Kontynuuj czytanie