Current track

Title

Artist

Background

Juwenalia czas zacząć

Napisany przez , 12 maja 2019

Średniowieczna tradycja zapoczątkowana w XV wieku w Krakowie, nakazuje by w maju odbyło się coroczne święto studentów zwane Juwenaliami. W wielu miastach akademickich w te dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom  kluczy do bram miasta. Nie inaczej będzie i u Nas. Już od najbliższego wtorku 14 maja rozpoczynamy Juwenalia, które potrwają do niedzieli 19 maja.

Wtorek, 14 maja

Tradycyjnie Juwenalia powinny rozpocząć się od grilla na świeżym powietrzu.  Wielkie grillowanie rozpoczynamy  o godz. 18.00 w Miasteczku Akademickim UJK przy ulicy Śląskiej. Organizatorzy zapewniają darmową kiełbaskę i rozmowy do późnych godzin nocnych.

Środa, 15 maja

Środa to Dzień Sportu Akademickiego. Tego dnia odbędzie się już po raz piąty Bieg przez Kampus, w planach także pokazy fitness i dodatkowe atrakcje przygotowane przez Centrum Sportu i Rehabilitacji UJK. Wieczorem zaś chwila „wytchnienia” przy dźwiękach punk rocka. W Studenckim Klubie WSPAK o godz.19.30 odbędzie się koncert punkowego zespołu „The Analogs” (bilety 5 zł studenci, pozostali 10 zł).

Czwartek, 16 maja

W czwartek nastąpi kulminacyjny punkt Juwenaliów, czyli barwny Korowód Studencki.  Z pewnością nie zabraknie Naszym studentom pomysłów na ciekawe przebranie. W samo południe korowód wyruszy z Miasteczka Akademickiego Politechniki Świętokrzyskiej przy ul. 1000-lecia Państwa Polskiego. Kiedy studencka brać dotrze na kielecki Rynek, prezydent miasta Bogdan Wenta przekaże im klucze do miasta. A wieczorem w klubie Ultra Violet studenckie After Party.

Sobota, 18 maja

W sobotni wieczór w ogrodzie Pałacyku Tomasz Zielińskiego rozbrzmiewać będą rockowe rytmy. W tym roku organizatorzy zaprosili dwa zespoły: „Koniec Świata” oraz „Video”. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona.  Darmowe opaski, upoważniające do wstępu będą wydawane od godz. 17.30, początek koncertu o godz. 19.00.

Niedziela, 19 maja  

Na zakończenie Juwenaliów odbędzie się koncert Prezydent Studentom, który będzie miał miejsce w Amfiteatrze Kadzielnia. Gwiazdą koncertu  będzie zespół Boys (przynajmniej część naszej redakcji liczyła, że prezydent Wenta się bardziej postara). Oprócz zespołu Boys, wystąpi grupa Very Nice, a całość poprowadzi Kabaret Czwarta Fala. Bilety studenckie po 10 zł, pozostali 20 zł. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, a miejsca będzie można zajmować już od 18.00.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.