Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Jarmark świąteczny oficjalnie otwarty!

Napisany przez , 16 grudnia 2023

W sobotę 16 grudnia o godzinie 15.00 prezydent Kielc Bogdan Wenta oficjalnie rozpoczął Jarmark Bożonarodzeniowy. Wtedy też napisane przez najmłodszych listy do świętego Mikołaja poszybowały prosto do nieba. Nie zabrakło również występów artystycznych.

W tym roku ze względu na prowadzone na rynku place budowlane wydarzenie odbyło się na Placu Artystów. Mimo że oficjalne rozpoczęcie jarmarku nastąpiło o godzinie 15.00, mieszkańcy Kielc mogli korzystać ze straganów na ulicy Sienkiewicza już od godziny 11.00. Wtedy to również najmłodsi mieszkańcy Kielc zaczęli pisać listy do świętego Mikołaja – można było wrzucać je do skrzynki aż do godziny 14.30. Wszystkie zebrane notki zostały później przypięte do balonów i wysłane w powietrze.

Po przemówieniu prezydenta tancerze Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentowali fragment „Dziadka do orzechów”. Pomimo trudnych warunków pogodowych występ zebrał pokaźną grupę widzów. Świąteczną atmosferę wprowadzili również śpiewacy Chóru Garnizonowego oraz Zespołu Wonderland, którzy wykonywali dobrze wszystkim znane kolędy i pastorałki. Uczestnicy chętnie wtórowali muzykom i klaskali do rytmu.

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci mogły za darmo przejechać się świątecznymi saniami w towarzystwie elfa i słynnych postaci z bajek. Dużo emocji nie tylko wśród najmłodszych wzbudziła natomiast żywa szopka. Alpakom, owcom i królikom cały czas towarzyszył tłum pilnych obserwatorów. Zimowy chłód można było zwalczyć dzięki kupionym na jarmarku ciepłym potrawom i napojom. Kielczanie mogli również nabyć rozmaite rękodzieła, zabawki, ozdoby świąteczne czy różnego rodzaju wyroby. Gdy zapadł zmrok, plac rozświetliły świąteczne lampki i bożonarodzeniowe ozdoby.

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele fantastycznych atrakcji dla mieszkańców. Były występy oraz warsztaty. 16 i 17 grudnia są pod egidą „Magiczne święta z postaciami bajkowymi”, więc mamy tutaj animacje, jeżdżą sanie świętego Mikołaja, którymi dzieci i rodzice mogą się przejechać za darmo. Na Placu Artystów za nic się nie płaci. Jutro [17 grudnia – red.] również czeka nas wspaniały dzień. Będzie można samemu zrobić i zapakować prezent świąteczny, odbędą się warsztaty wykonywania lalek wraz z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”. Przewidziane są jutro  również warsztaty zdobienia pierników, będzie można je później zabrać do domu. 19 grudnia natomiast będzie konkurs dla szkół na najładniej ubraną choinkę. Odbędą się wtedy również warsztaty z robienia świątecznych kartek i ozdób. 22 grudnia to ostatni taki dzień. Będzie miała miejsce organizowana przez MOPR wigilia dla mieszkańców miasta Kielc. Zapraszamy wszystkich, będzie można zjeść coś dobrego. Oprócz tego będą występy artystyczne Kieleckiego Teatru Tańca oraz finał mierzenia łańcucha recyklingowego zrobionego z plastikowych butelek. Wtedy ogłosimy zwycięzcę – mówi Dagmara Kuriata, pracownik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych

Wydarzenia bożonarodzeniowe na Placu Artystów organizowane przez Miasto Kielce i RPZiUK potrwają do 22 grudnia.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.