Current track

Title

Artist

Background

Gwiazdy świata zorganizowały dziewięciogodzinny koncert charytatywny

Napisany przez , 20 kwietnia 2020

Ponad 100 światowej sławy artystów zorganizowało charytatywny maraton «One World: Together At Home», wspierając pracowników służby zdrowia.

Charytatywny maraton muzyczny “One World: Together At Home” odbył się w nocy z 18 na 19 kwietnia 2020 roku. Maraton był transmitowany jednocześnie na kilku platformach: Twitter, Instagram, YouTube i Facebook. Koncert online został zainicjowany przez ruch Global Citizen i Światową Organizację Zdrowia, a jedną z organizatorek globalnego projektu jest amerykańska piosenkarka i aktorka Lady Gaga. Koncertowi towarzyszyły nie tylko numery muzyczne od artystów. Publiczność została również poinformowana o rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz o faktach na jego temat. Znani prezenterzy telewizyjni Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Kohlber występowali w roli gawędziarzy, a wśród nich Elton John, Paul McCartney, Celine Dion, Andrea Bocelli, Jennifer Lopez, Maluma, Camila Cabello, Sean Mendes, John Ledgend, Billy Aylish, Sam Smith i wielu innych. A także osobistości medialne takie jak David Beckham, Bill Gates, Oprah Winfrey, Michelle Obama i Laura Bush. Nawiasem mówiąc, użytkownicy Twittera zwrócili szczególną uwagę na wypowiedzi żon byłych prezydentów.

Było kilka niespodziewanych duetów, przy okazji. Szczególnie niezwykły efekt dały wspólne występy artystów, którzy nie byli na tej samej scenie, ale setki i tysiące kilometrów od siebie.

Paul McCartney wykonał Lady Madonnę w ramach maratonu charytatywnego”One World: Together At Home”. “Pandemia COVID-19 jest światowym kryzysem i wszyscy musimy się zjednoczyć, by walczyć z nim na poziomie globalnym. Powiedzmy naszym liderom, aby wzmocnili systemy opieki zdrowotnej na całym świecie, aby ten kryzys nigdy więcej się nie powtórzył”, powiedział McCartney.

W dniu 19 kwietnia całkowita liczba zarażonych osób na świecie wyniosła 2 329 539. W ciągu ostatnich 24 godzin około 86 tysięcy osób zostało zarażonych Coronavirusem.

Według doniesień medialnych, maraton zebrał prawie 128 milionów dolarów na pomoc w rozwoju placówek służby zdrowia, a także na pomoc w opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi i wsparcie dla osób dotkniętych COVID-19.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.