Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

14:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

14:00 16:00

Upcoming show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Background

Etyczne Wyzwania i Zmiany Kulturowe Korei Południowej: Zakaz uboju i handlu psim mięsem!

Napisany przez , 9 stycznia 2024

9 stycznia 2024 roku Parlament Korei Południowej przyjął ustawę, zgodnie z którą zakończy się hodowla i ubój psów w celu dalszej sprzedaży, dystrybucji czy spożycia psiego mięsa.

W głosowaniu nad wprowadzeniem nowej ustawy zagłosowało łącznie 210 deputowanych, z czego 208 było za, a 2 wstrzymało się od oddania głosu. Zgodnie z postanowieniami nowej regulacji, przestrzeganie prawa ma się rozpocząć w 2027 roku, po trzyletnim okresie przejściowym.

Osoby nieprzestrzegające tej ustawy będą podlegać surowym sankcjom, obejmującym karę pozbawienia wolności do lat trzech lub grzywnę w wysokości do 30 mln wonów (około 90 tys. zł). Natomiast osoby, które zamierzają prowadzić hodowlę, dystrybucję i sprzedaż psów, będą narażone na karę pozbawienia wolności do lat dwóch lub grzywnę w wysokości 20 mln wonów (60 tys. zł).

Ta decyzja stanowi znaczący krok w kierunku ochrony zwierząt i dobrostanu psów w Korei Południowej. Ponadto, stanowi ona odzew na opinię społeczną, gdyż więcej niż połowa pełnoletnich Koreańczyków wyraziła sprzeciw wobec sprzedaży, hodowli i spożywania psiego mięsa. Warto zauważyć, że według sondaży z 2022 roku, w Korei Południowej nadal hodowano około pół miliona psów na cele konsumpcyjne. Ta zmiana legislacyjna jest zatem istotnym krokiem naprzód, przynoszącym pozytywne zmiany w społeczeństwie i podkreślającym rosnącą troskę o prawa zwierząt.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie