Był taki…

20:00 22:00

Drugie z rzędu zwycięstwo AZS UJK Kielce!

Napisany przez , 20 stycznia 2024

AZS UJK Kielce w sobotnie popołudnie wygrał 101:80 z MCKS Czeladź 15. Drużyną 2. ligi koszykówki mężczyzn grupy C. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Kielc znajduje się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 28. punktów

W pierwszą kwartę dużo lepiej weszli gospodarze, którzy zaczęli od prowadzenia 9:0. Po przerwie związanej ze wzięciem czasu przez trenera gości, gra odwróciła się o 180 stopni i szybko znowu mogliśmy ujrzeć wynik remisowy. Do końca pierwszej części oglądaliśmy wyrównany pojedynek w wyniku czego przed drugą kwartą na tablicy  widniał wynik 22:22. Po krótkiej przerwie obie drużyny regularnie punktowały co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do minimalnej przewagi gospodarzy, którzy prowadzili do przerwy 50:49. Trzecia część to już popis zawodników prowadzonych przez Rafała Gila, którzy całkowicie zdominowali gości i brutalnie wykorzystywali każdy ich błąd. Gospodarze wygrali trzecią kwartę 30:13 i z dużą zaliczką weszli w ostatnią część spotkania.

W ostatniej kwarcie przez pierwsze 3 minuty kibicom znajdującym się na trybunach nie było dane obejrzeć choć jednej udanej akcji ,,Akademików”. Na szczęście dla gospodarzy goście nie potrafili wykorzystać fatalnej postawy przeciwników i również masowo marnowali swoje sytuacje. Następne minuty obfitowały jednak w dużo większą skuteczność ze strony obu zespołów. W końcówce Rafał Gila postanowił dać szanse młodszym zawodnikom i w pewnym momencie na parkiecie nie było żadnego zawodnika powyżej 19 roku życia. Ostatecznie czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 21:18 a cały mecz 101:80

Następny mecz AZS UJK Kielce zagra 25 stycznia z BS Polonia Bytom. Spotkanie zostanie rozegrane w Bytomiu

AZS UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk 20, Piotr Łosiek 20, Jakub Lewandowski 18, Piotr Osiakowski 9, Dzmitry Makhnach 9, Dominik Wesołek 9, Oskar Lesisz 4, Norbert Cygan 4, Stanisław Strojek 3, Igor Wierzbicki 3, Łukasz Lisowski 2, Adam Strojek

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.