Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Current show

Poranna gimnastyka

09:30 14:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

14:00 18:00

Background

Czas na alternatywę w Starachowickim Amfiteatrze!

Napisany przez , 7 lipca 2021

Zespół NOYA i zespół Ankh będą miały okazję zagrać 11 lipca o godzinie 18:00 w Starachowickim Amfiteatrze. Co cieszy wstęp na imprezę będzie wolny, zatem można liczyć na mocne rockowe brzmienia w naszym województwie!

Na pierwszy rzut będziemy mogli usłyszeć zespół od nas, z Kielc! Mowa tu o ANKH. Już w 1993 mieli okazję podbić scenę rockową naszego miasta i zdobyć nagrodę publiczności na Rock Festiwalu w Kielcach. Ta – można powiedzieć śmiało – legendarna, świętokrzyska grupa odwiedziła takie festiwale jak Jarocin w swoich latach świetności. Nietypowy klimat jaki prezentuje Ankh umiejscawia ten zespół na karcie najciekawszych stacji muzycznych Polski. Zespół miał zaszczyt otrzymać odznakę „Zasłużonego dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Sztuki. Niemała gradka dla fanów wyszukanej muzyki rockowej. Skład aktualny to Piotr Krzemiński – śpiwe, giltara, Joanna Chudyba – skrzypce, Krzysztof Szmidt – gitara basowa, Michał Pastuszka – instrumenty klawiszowe, gitara, Jan Prosiński – perkusja i instrumenty perkusyjne, Jan Rusin – perkusja.

Drugim zespołem, który odwiedzi Starachowicki Park będzie Noya. Rockowa grupa prezentująca swoją muzykę w klimatach alternatywnych – jak sami o sobie piszą. Ten młody zespół rozpoczął swoją działalność jesienią, 2018 roku. Ekipa pochodzi ze starachowic, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki. Alternatywna muzyka to w zasadzie ich definicja. Na swoim koncie mają wygraną 1 Edycję Festiwalu „Rockowe Świętokrzyskie” czyli imprezę, która miała swoje miejsce w 2019 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich pierwsza płyta była EPką i miała premierę w listopadzie, jej tytuł to „Dźwięki nowego dnia”. Teraz jak sami zapowiadają, czas na pierwszą pełną płytę, nad którą praca jest w toku! W skład wchodzą Emil Mytych jako wokal i gitara rytmiczna, Jaromir Dąbek – bas i klawisze, Paweł Ziober – gitara solowa, Kamil Guła – perkusja.

źródło: parkkultury.starachowice.eu
fot: noya/FB

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie