Nocne Granie

23:00 08:00

Czarna seria trwa. Porażka UJK Kielce z KS 27 Katowice

Napisany przez , 16 listopada 2023

UJK Kielce przegrał wyjazdowy mecz z KS 27 Katowice 88-102 w 10 kolejce 2 Ligi koszykówki mężczyzn grupy C. To szósta porażka z rzędu zespołu, prowadzonego przez Rafała Gila.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zespołu gospodarzy, którzy byli niesamowicie skuteczni. Decydująca była druga kwarta, którą nasi koszykarze przegrali aż 15 punktami. AZS UJK Kielce miał problem z tworzeniem sytuacji, a niedokładne podania były wodą na młyn dla najsłabiej punktującego w lidze zespołu z Katowic. W drugiej części meczu „Akademicy” prezentowali się już lepiej, skuteczniej, ale nie udało się im odwrócić niekorzystnego rezultatu. W ofensywie gospodarzy błyszczeli Wojciech Jagiełło – 17 punktów, Tomasz Deja – 24 punkty i Wojciech Leszczyński – 18 punktów. W drużynie Rafała Gila wyróżniali się doświadczeni koszykarze:  Jakub Lewandowski, Wojciech Pisarczyk – obaj zdobyli po 25 punktów i 22-letni Dzmitry Makhnach, zdobywca 22 punktów.

-Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, pomimo niskiej lokaty w tabeli naszych rywali. W pierwszej połowie praktycznie wszystko im wchodziło, mieli bardzo dobrą skuteczność. W drugiej połówce graliśmy już znacznie lepiej, ale w najlepszym momencie doszliśmy rywali na -10, co nie wystarczyło. Nasza czarna seria wciąż trwa. Gramy lepiej, niż w zeszłym sezonie, ale nie tak dobrze, jak się spodziewaliśmy – powiedział trener UJK Kielce, Rafał Gil.

Po 10 kolejkach UJK Kielce ma na koncie 13 punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli. KS 27 Katowice rozegrał jak dotąd 9 spotkań i jest na ostatnim miejscu w tabeli 2. Ligi grupy C.

KS 27 Katowice – AZS UJK Kielce 102-88 (24:19, 38:23, 20:20, 20:26)

AZS UJK Kielce: Filip Karczemny, Piotr Łosiak 6, Wojciech Pisarczyk 25, Jakub Lewandowski 25, Dzmitry Makhnach  22, Norbert Cygan, Maciej Flisiak, Igor Wierzbicki, Oskar Lesisz 6, Piotr Osiakowski 4.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.