Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Co ciekawego ujrzymy w ten weekend na ekranach kinowych?

Napisany przez , 24 stycznia 2020

Kolejny weekend na horyzoncie co oznacza następne ciekawe kinowe premiery, które będziemy mogli ujrzeć na wielkim ekranie. Oto kilka najbardziej atrakcyjnych filmów.

 

„Jojo Rabbit”

Jako pierwsze wybrałem dzieło Taikiego Waititiego, reżysera takich filmów jak „Thor Ragnarok” czy kilku segmentów „Mandalorianina”. Fabuła filmu dzieje się w czasach II wojny światowej a jego głównym bohaterem jest młody chłopiec o imieniu Jojo, który należąc do Hitlerjugend wyrasta na symbol tej organizacji. Jednak pewnego dnia Jojo znajduje na swoim strychu młodą żydówkę i w tym momencie jego świat staje na głowie. Chłopiec próbuje odnaleźć pomoc w swoim wymyślonym przyjacielu, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (w tej roli sam reżyser Waititi), swojej mamie (Scarlett Johansson) czy dowódcy lokalnych Hitlerjugend (Sam Rockwell), co doprowadza do różnych groteskowych sytuacji.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=bgMb4iikhSs

 

„1917”

 

Jeden z faworytów tegorocznego wyścigu po Oscary ma dziś Polską premierę. Dzieło Sama Mendesa („Skyfall”, „American Beauty”) opowiada historię dwóch szeregowców Brytyjskiej armii podczas I wojny światowej, których zadaniem jest wyruszenie za linie wroga aby przekazać dyrektywę odwołania rozkazu ataku do oddziałów brytyjskich skazanych na porażkę jeśli go wykonają. Film zdobył już dwa Złote Globy dla najlepszego reżysera oraz dla najlepszego filmu dramatycznego. Dodatkowym atutem są oceny krytyków, których średnia wynosi 8,2/10. Na pewno pozycja warta uwagi.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Pd0Eho_1j3k

 

„Bad boys for life”

 

Will Smith i Martin Lawrence powracają jako kultowy już duet policjantów wydziału narkotykowego w Miami. Film jest kontynuacją fabuły z pierwszej oraz drugiej części cyklu Bad Boys, tak bardzo wyczekiwanej przez fanów. Tym razem partnerzy dołączają do nowo utworzonej jednostki AMMO Miami aby złapać bezwzględnego przestępce Armando Aramasa, lidera kartelu narkotykowego panującego nad światem przestępczym w metropolii. Dzieło zbiera pozytywne oceny krytyków oraz fanów, chwalących nawiązanie do dynamicznej akcji zawartej w poprzednich częściach.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=I_QIcnB_nPA

 

„Richard Jewell”

 

Na koniec film oparty na prawdziwej historii. Opowiada on wydarzenia z 1996 kiedy to podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie miał miejsce zamach bombowy. Tytułowy bohater pełnił służbę ochroniarza podczas tego wydarzeń, to on jako pierwszy zgłosił podejrzany plecak odpowiednim służbom a po wybuchu ratował ludzi. Po tym heroicznym czynie najpierw został ogłoszony bohaterem. Jednak sielanka nie trwała tak długo, kilka di później FBI sprowadziło Richarda z pozycji bohatera do statusu głównego podejrzanego, ten pomysł podchwyciły media i tak zaczęła się nagonka pełna fikcji i kłamstw. Jewell postanowił się nie poddać więc wynajmując adwokata podjął walkę z mediami. Scenariusz oparty na prawdziwej historii, Clint Eastwood za kamerą oraz doborowa obsada, jedna z najciekawszych pozycji kinowych mających premierę w ten weekend.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=44IIOIi40yI

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.