Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Co ciekawego obejrzymy w kinie podczas tego weekendu?

Napisany przez , 7 marca 2020

W ucieczce od nauki i zgiełku na uczelni chcemy się zrelaksować przy dobrym filmie a kinowi dystrybutorzy, wyciągając do nas pomocną dłoń, serwują nam ciekawe dzieła. Przedstawiam kilka z nich.

„Sala samobójców. Hejter”

Historia Tomka, studenta prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który został przyłapany na plagiacie i jednocześnie wydalono go z uczelni. Chłopak ukrywa jednak ten fakt przed światem i nadal korzysta z finansowego wsparcia państwa Krasuckich, rodziców jego przyjaciółki którą zna od dzieciństwa. Po pewnym czasie oszustwo wychodzi jednak na jaw przez co dobroczyńcy Tomka momentalnie się od niego odwracają. Chłopak pragnąc zemsty zatrudnia się w agencji reklamowej, w której dzięki dostępowi do tajemnic wysoko postawionych osób, w tym członków rodziny Krasuckich, oraz posiadając najnowszą technologię zaczyna szerzyć hejt w sieci aby uzyskać satysfakcję. Reżyserem filmu jest Jan Komasa, którego film „Boże Ciało” był w tym roku nominowany do Oscara.

 

Zawiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1J-90nGlzBE

 

„Cóż za piękny dzień”

Po tym jak znudzony pisarz magazynu Tom Junod otrzymuje polecenie przeprowadzenia wywiadu z Fredem Rogersem (dwukrotny zdobywca Oscara Tom Hanks) przezwycięża swój sceptycyzm, dowiadując się o empatii, życzliwości i przyzwoitości od najbardziej ukochanego sąsiada Ameryki. Piękny dzień w sąsiedztwie, jest aktualną historią o dobroci triumfującej nad cynizmem, opartej na prawdziwej historii prawdziwej przyjaźni.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Ume61g2qS-Y

 

 

 

„Niewidzialny człowiek”

Cecilia Kass żyje w toksycznej, pełnej przemocy relacji z bogatym i znakomitym naukowcem. Pewnej nocy ucieka ona od swojego męża, by ukryć się w domu siostry oraz ich wspólnego przyjaciela z młodości. Jej mąż nagle popełnia samobójstwo, zostawiając jej fortunę. Po tym wszystkim następuje seria niewytłumaczalnych przypadków, które dzieją się wokół kobiety. Cecylia zaczyna czuć się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, które może zagrażać życiu tych, których kocha, zaczyna ona także przeczuwać, że prześladuje ją niewidzialny człowiek.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=l0lyjINv31Q

 

 

„Naprzód”

Na koniec animacja ze studia Pixar. Historia dwóch elfich braci, Janko i Bogdana, którzy postanawiają sprawdzić czy w ich baśniowym świecie pozostała jeszcze jakaś cząstka magii. Podczas szesnastych urodzin Janka otrzymuje on starą różdżkę swojego taty, dzięki której mogą oni przywołać nieżyjącego ojca. Udaje im się to tylko częściowo i bracia mają 24 godziny aby odnaleźć drugą część swojego taty aby zaklęcie i równowaga magii zostały zachowane.

 

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=C7K3MF5BzMw

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.