Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

#ByćMężczyzną- Kampania Białej Wstążki

Napisany przez , 2 grudnia 2023

W dniach 25 listopada – 10 grudnia obchodzimy 16 Dni Przeciwko przemocy organizowane przez Kampanię Białej Wstążki. Miasto Kielce przyłączyło się do tej akcji pod hasłem #byćMężczyzną.

Kampania działa w ponad 50 krajach. ,,Biała Wstążka’’ symbolizuje przerwanie milczenia w sprawie przemocy domowej i powstrzymanie się od wszelkich norm jej stosowania. Działania na rzecz akcji trwają przez cały rok, jednak na przełomie listopada i grudnia głos kampanii wybrzmiewa najgłośniej.

Nasze miasto nieprzerwanie od 2007 roku przyłącza się do akcji, w tym roku organizatorami są Miasto Kielce oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Tegoroczne hasło #byćMężczyzną  ma zachęcić szczególnie mężczyzn do noszenia białej wstążki w ramach sprzeciwu wobec przemocy.

Co roku, w ramach akcji, w Kielcach odbywają się różnego rodzaju wydarzenia tematyczne, takie jak dyżury konsultacyjne, zajęcia psychoedukacyjne w szkołach, projekty terapeutyczne, dyżury telefonów zaufania. W kampanii bierze udział także  Straż Miejska, która zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów kieleckich szkół, 29 listopada nagrodzono zwycięzców.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta za szczególne zaangażowanie w przeciwdziałanie przemocy domowej został uhonorowany statuetką Białej Wstążki. Oprócz niego, wyróżnione zostały osoby, które na co dzień zajmują się pomocą pokrzywdzonym osobom i rodzinom.

Kampania Białej Wstążki jest wspaniałą inicjatywą, która pomaga wielu osobą doświadczającym przemocy w rodzinie.

 

zdj.: kielce.eu


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.