Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Current show

Upcoming show

Nocne Granie

23:00 08:00

Background

Azjatyckie nowości na polskim Netflixie

Napisany przez , 25 marca 2022

Korea Południowa nie zaprzestaje i wciąż produkuje coraz to lepsze produkcje, które są dopracowane pod każdym względem. Wraz z rozpoczęciem cieplejszych dni na polskim Netflixie zawitały nowe azjatyckie produkcje oraz zapowiedzi do tych, które już same niedługo zostaną opublikowane.

1. Twenty Five Twenty One (스물다섯 스물하나)

Jest to 16 odcinkowy koreański romans, który skupia się na piątce bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłosne uniesienia przedstawione w okresie od 1998 do 2021 roku. Możemy ujrzeć zamiłowanie głównej bohaterki do szermierki oraz jej drogę po marzenia. Aktorzy zostali dobrze dobrani do charakterów postaci, szczególnie Nam Joo-Hyuk znany już z podobnej roli w Start-up (스타트업). Odcinki dopiero się ukazują, na razie możemy obejrzeć dwa pierwsze, lecz mamy pewność, że co sobotę będą pojawiać się dwa odcinki. Moim zdaniem warto czekać, ponieważ jest to wysoko oceniana drama i polecana przez wielu fanów podobnej tematyki.

2. Business Proposal (사내 맞선)

Drama, która przyciągnęła moją uwagę zaraz po zobaczeniu zapowiedzi, ponieważ uwielbiam klimat komedii i romansu. Historia głównych bohaterów rozpoczyna się od randki w ciemno, gdzie przyjaciółka jednej z postaci postanawia zastraszyć kandydata, lecz okazuje się, że kandydatem na partnera jest prezes jej firmy, który składa kobiecie propozycję. Nie zabraknie w tej dramie śmiechu, łez czy wątku romantycznego. Drama idealnie odwzorowuje wydaną kiedyś pod nazwą What’s Wrong With Secretary Kim ( 김비서가 왜 그럴까), która niestety nie pojawiła się na Netflixie, lecz można ją obejrzeć na innych portalach streamingowych. Business Proposal swoją premierę miało w lutym, lecz odcinki ukażą się już od 4 kwietnia na polskim Netflixie.

3. Forecasting Love and Weather (기상청 사람들: 사내연애 잔혹사 편)

Główna bohaterka odegrana przez Park Min Young, jest osobą stanowczą oraz odizolowaną, główny bohater w którego wcielił się Song Kang jest osobą, która myśli nieszablonowo. Co jeśli ta dwójka zacznie być ku sobie i zaczną pełen wrażeń romans? Tego właśnie można się dowiedzieć, oglądając tą dramę. Uważam, że obsada jest świetna i sama czekam na nowe odcinki, podoba mi się to, że w końcu akcja dzieje się w Koreańskiej Administracji Meteorologicznej. To coś nowego niż typowe biuro z pracownikami. Odcinki jak każdej nowej dramy ukazywać się będą co tydzień, na razie dostępne są tylko dwa.

4. Love and Leashes (모럴센스)

Zastanawiałam się, czy dodać tutaj tę pozycję, ponieważ to coś nowego i z lekka kontrowersyjnego. Jest to dwugodzinny film, którego akcja toczy się w biurze między dwójką pracowników. Mężczyzna ma swoje upodobania seksualne, które pewnego dnia zostają odkryte przez jego wspólniczkę. Akcja toczy się wokół ich dwójki, oboje odkrywają swoje granice, pragnienia. Sama osobiście go nie skończyłam, ponieważ nie trafił w moje gusta, ale dla powiewu świeżości polecam sobie zobaczyć ten „eksperyment”.

5. Our Beloved Summer (그 해 우리는)

Koreański dramat, który potrafi rozśmieszyć, ale też wywołać smutek. Drama pełna emocji, gdzie dwójka głównych bohaterów za czasów szkolnych brała udział w projekcie, ona była pilna uczennica a on chłopakiem, który niezbyt lubił się uczyć. Akcja toczy się wokół nich kilka lat później, gdzie po ciężkim rozstaniu postanawiają wziąć udział w kolejnym podobnym projekcie. Moim zdaniem to jedna z lepszych dram, naprawdę producenci się postarali. Na Netflixie jest dostępne już 16 odcinków, więc można zacząć oglądać i nie czuć niedostatku.

Znane ze swoich ciekawych wątków i intensywnych (choć czasami przewidywalnych) zwrotów akcji, koreańskie dramy mogą przejść od super zabawnych do niesamowicie rozdzierającego serce w mgnieniu oka. Ta różnorodność jest dokładnie tym, co sprawia, że widzowie wracają po więcej. Wymieniłam kilka wartych uwagi produkcji, więc czas na to, aby tylko się z nimi zapoznać.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.