Akademickie Targi Pracy na UJK

Napisany przez , 3 czerwca 2024

Akademickie Biuro Karier, dbając o skrócony czas studenta w wejściu na rynek pracy, zaprasza na 7. edycję Akademickich Targów Pracy. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca, w godzinach od 10:00 do 12:30, na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, na parterze budynku G.

Akademickie Targi Pracy to już swego rodzaju tradycja Akademickiego Biura Karier UJK w Kielcach. Udział w tym wydarzeniu, to szansa na znalezienie pracy oraz pracowników. Z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Studenci mogą dzięki temu zwiększyć swoją świadomość w zakresie konieczności poznania regionalnego rynku pracy jeszcze na etapie edukacji. Młodzi ludzie coraz częściej chcą podejmować pracę jeszcze w trakcie studiów, a pracodawcy doceniając to oferują wiele możliwości zatrudnienia studenta Uniwersytetu.

Oto 8 powodów, dla których warto przyjść na Akademickie Targi Pracy:

– Nawiązanie znajomości z pracodawcami, które umożliwią Ci skrócenie czasu poszukiwania praktyk- zarówno tych wpisanych w tok studiów, jak i dodatkowych,

– Podpowiedzi ze strony pracodawców, od czego zacząć, by zdobyć doświadczenie w trakcie studiów i dlaczego jest to istotne,

– Informacja o przebiegu procesów rekrutacyjnych oraz bezpłatnych szkoleniach oferowanych przez zaproszone firmy,

– Możliwość zadawania pytań pracodawcom, na które zabrakłoby odwagi podczas rozmowy kwalifikacyjnej,

– Otrzymanie wskazówek/porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych na przykładzie Twojego etapu zawodowego,

-Weryfikacja oczekiwań/wymagań pracodawców jeszcze na etapie studiowania – umożliwi to efektywniejsze wejście na rynek pracy,

– Quizy z nagrodami przygotowane przez przedstawicieli Studenckich Kół Naukowych oraz ekipy Akademickiego Biura Karier (m.in. wejściówki na jogę, do kina),

– Możliwość pozostawienia CV na stoisku ABK i pomocy doradców zawodowych w wyeksponowaniu Twoich atutów.

Podczas Akademickich Targów Pracy będzie mieć miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie – oprócz pomocy sobie, można pomóc także innym. W trakcie imprezy będzie przeprowadzona rejestracja dawców szpiku na stoisku DKMS. Jest to bezbolesny proces, który nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie, które jest bezcenne.

Akademickie Targi pracy to idealna okazja na zapoznanie się z ofertą kieleckich pracodawców, co może zdecydowanie ułatwić późniejsze wejście na rynek pracy, a w międzyczasie można zrobić coś dobrego dla innych.

zdj.: pixabay