Oldschool

Oldschool

Akademicki Mistrz Mowy Polskiej na UJK

Napisany przez , 13 marca 2024

W środę 13 marca 2024 r. odbył się konkurs Akademicki Mistrz Mowy Polskiej w ramach trwającego między 11 a 16 marca XXXII Tygodnia Kultury Języka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Przedsięwzięcie „Świętokrzyski Akademicki Mistrz Mowy Polskiej” jest realizowane pod patronatem znanego od 2000 r. ogólnopolskiego programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej.

Kandydaci musieli złożyć zgłoszenia w terminie do 13 marca na adres pasichlidia@gmail.com. Aby wziąć udział, należało być studentem UJK.

Wydarzenie odbyło się na Wydziale Humanistycznym UJK w sali nr 70 w godzinach od 15:00 do 17:00. Uczestnicy konkursu dostali 5 minut na przygotowanie swojej wypowiedzi. Ocenie podlegała tak forma jak i jej treść.

Tegorocznym mistrzem mowy polskiej okazał się Bartosz Kucharski.

Większość laureatów stanowili studenci filologii polskiej UJK:

• Kingda Gorodetska oraz Paulina Robak (3. rok 1. stopnia), ex aequo wicemistrzynie,
  • Anna Sobieraj (2. rok 2. stopnia), wyróżnienie.

Jury wydarzenia składało się z następujących osób:

• dr. hab. prof. UJK Marzena Marczewska (przewodnicząca)
  • dr. hab. prof. UJK Alicja Gałczyńska
  • dr. Agnieszka Rosińska-Mamej
  • Lidia Pasich (sekretarz)

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez eurodeputowanego Adama Jarubasa oraz marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego.