50. edycja Olimpiady Historycznej na UJK

Napisany przez , 12 stycznia 2024

Dnia 13 stycznia 2024 r. odbędzie się II etap eliminacji do 50. edycji Olimpiady Historycznej na UJK.

W tegorocznej edycji do eliminacji zakwalifikowało się 66 osób. Są to uczniowie szkół średnich z:

• Kielc (30 osób),
  • Radomia (8 osób),
  • Starachowic (6 osób),
  • Jędrzejowa (5 osób),
  • Nowego Miasta nad Pilicą (2 osoby),
  • Skarżyska Kamiennej (1 osoba),
  • Opatowa (2 osoby),
  • Kazimierzy Wielkiej (1 osoba),
  • Przysuchy (3 osoby),
  • Końskich (3 osoby),
  • Włoszczowy (1 osoba),
  • Łopuszna (1 osoba),
  • Kozienic (2 osoby),
  • Małogoszczy (1 osoba).

Eliminacje odbywają się w trybie dwustopniowym. W 1. etapie zawodnicy będą pisać na komputerach na jeden z sześciu wybranych tematów. Wydarzenie odbędzie się w salach 58 i 59 na Wydziale Humanistycznym UJK przy ul. Uniwersyteckiej 17, o godzinie 10:00.

W piątek 19 stycznia odbędą się eliminacje ustne, również na 3. piętrze budynku WH UJK.

Dalsza analiza tekstów źródłowych odbędzie się już 12 kwietnia w Gdańsku-Jelitkowie. Dnia 14 kwietnia ogłoszone zostaną wyniki podczas uroczystości zakończenia eliminacji centralnych.

Laureaci, finaliści oraz sympatycy Olimpiady Historycznej będą mieć możliwość pojawienia się na XXI Powszechnym Zjeździe Historyków, zaplanowanym w dniach 17-20 września 2024 r. w Białymstoku.