Current track

Title

Artist

Background

10 świątecznych piosenek, które znajdują się na mojej grudniowej playliście

Napisany przez , 23 grudnia 2022

Zaczynamy okres świąteczny, zatem jednocześnie rozpoczyna się sezon na liczne świąteczne piosenki puszczane w niemal każdej stacji radiowej.  Jednak w dzisiejszej dobie youtube, czy Spotify możemy słuchać piosenki jakie tylko chcemy oraz w dowolnej ilości, wedle własnego uznania. Playlista świąteczne jest moim ,,must have” na Spotify, ponieważ muszę się przyznać, że jestem wielką fanką świątecznego klimatu i totalnie nie wyobrażam sobie jazdy autobusem przez zasypane śniegiem drogi bez słuchawek oraz świątecznej muzyki. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami dziesięcioma ulubionymi świątecznymi utworami, bez których nie wyobrażam sobie okresu świątecznego.

  1. Rockin’ Around The Christmas Tree

Piosenka powstała w 1958 roku, a jej wykonawczynią jest amerykańska wokalistka Brenda Lee. Ten utwór poznałam poprzez film wszystkim znany, czyli ,,Kevin sam w domu”. Piosenka była użyta w scenie pozorowania przez Kevina świątecznego przyjęcia. Utwór pokochałam za fenomenalne wykonanie Brendy Lee.

  1. Driving Home for Christmas

Jest to piosenka autorstwa brytyjskiego piosenkarza Chrisa Reę, nagrana w 1986 roku. Niezwykły klimat tego utworu sprawia, że nie ma nic lepszego niż droga do domu na święta 😊

  1. Dzień jeden w roku

Powracamy do polskiej muzyki, a jak już mowa o Polsce to oczywiście przedstawia się nasza polska Wigilia do której przygotowania zawsze odbywają się przy płynącej z głośnika piosence Czerwonych Gitar.

  1. Do They Know It’s Christmas?

Jest to singiel zespołu Band Aid, który powstał w 1984 roku. Piosenka powstała w celu charytatywnym, bowiem wówczas była akcja zbierania pieniędzy na walkę z głodem w Etiopii. Myślę, że przekaz tej piosenki powinien towarzyszyć nam do dziś. Utwór tez zdobył moją sympatię również za brzmienie idealnie oddające klimat lat 80.

  1. Miejsce przy stole

Znów przenosimy się do polski, a konkretnie do 1996 r, ponieważ to wtedy zespół Lady Pank wydaje świąteczny album o nazwie ,,Zimowe Graffiti”. Z tej płyty pochodzi jedna z moich ulubionych piosenek świątecznych, czyli ,,Miejsce przy stole”. Klimatyczna muzyka w tym utworze sprawia, ze od razu czujemy magię Bożego Narodzenia.

  1. Na Całej Połaci Śnieg

Piosenka powstała w latach 60, a jej autorami byli członkowie Kabaretu Starszych Panów, czyli Jeremi Przybora oraz Jerzy Wasowski. Oryginalną wersję utworu zaśpiewała Kalina Jędrusik, jednak współcześnie piosenka jest najbardziej znana w wykonaniu Anny Marii Jopek. Piosenkarka nagrała ten utwór wraz z Jeremim Przyborą.

  1. Last Christmas

I tutaj postanowiłam nie komentować… po prostu bez tego utworu nie ma Świąt i tyle 😊

  1. Christmas Lights

Piosenka została wydana w 2010 roku przez grający alternatywny rock zespół ,,Coldplay”. Z racji tego że jestem fanką zarówno zespołu, jaki i alternatywnego rocka to tego utworu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu.

  1. All I Want for Christmas Is You

Ta świąteczna piosenka Mariah Carey sprawia, że w święta nie potrzebujemy nic innego oprócz obecności najważniejszych osób w naszym życiu.

  1. Wonderful Christmastime

Utwór Paula McCartney’a co roku towarzyszy mi podczas przedświątecznych porządków 😊


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.