Wsłuchaj się!

Wsłuchaj się!

Gra Dźwięków

Zabawka dla dzieci śpiewa o narkotykach

Napisany przez , 5 lipca 2021

Polski artysta robi karierę za granicą, jednak nie w taki sposób, jakiego moglibyśmy się spodziewać. Otóż, pluszowy kaktus, czyli zabawka dla najmłodszych sprzedawana m.in. w Tajwanie, „śpiewa i tańczy” do piosenki polskiego rapera Cypisa.

Pluszowy kaktus reklamowany jako zabawka przyjazna dla najmłodszych śpiewa o kokainie – informuje portal „Taiwan News”. Jest ona sprzedawana w Tajwańskim oddziale sieci sklepów Carrefour oraz sklepach internetowych takich jak m.in. Amazon.

Producent zabawki twierdzi, że dziecko podczas zabawy z tańczącym kaktusem pobudza swoją wyobraźnię. Osoby odpowiedzialne za wybór muzyki nie sprawdziły jednak dostatecznie dokładnie o czym jest tekst piosenki śpiewanej w obcym dla nich języku. Mowa o piosence pt. „Gdzie jest biały węgorz (Zejście)” polskiego rapera Cypisa, w której ten śpiewa m.in. o koksie, czyli o kokainie.

W internecie krąży reklama produktu.

Jakiś czas temu polka mieszkająca na Tajwanie podczas wizyty w jednym ze sklepów sieci Carrefour natknęła się na ww. produkt. Zwróciła ona uwagę na tekst w którym śpiewała zabawka, oraz na jego nieodpowiednią dla dzieci treść. Nagrała ona film i umieściła go w internecie, gdzie stał się on popularny.

Produkt dostępny jest w sieci Carrefour na Tajwanie, oraz w sklepach internetowych takich jak: Amazon, Rakuten czy Ruten.

/money.pl

Otagowano jako