Wsłuchaj się!

Wydarzenie „Noc Biologów”

Napisany przez , 8 stycznia 2024

W dniu 12 stycznia 2024 na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK (Instytut Biologiczny) odbędzie się już 13. edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów”. Jest to próba przekonania ludzi, że biologia nie musi być tylko pasją naukowców, a wręcz może zainteresować każdego człowieka,młodszego czy starszego.

W tegorocznej odsłonie pod hasłem „Tajemnice życia od komórek do biosfery” pojawią się różne formy zajęć stacjonarnych, wykłady, warsztaty, pokazy i zajęcia w laboratorium.

Wstęp jest bezpłatny, na niektóre zajęcia można się dostać bez wcześniejszego zgłoszenia, jednak na większość wydarzeń Nocy Biologów obowiązują zapisy.

Zaproszeni są wszyscy, dzieci, rodzice, dorośli, uczniowie czy nauczyciele, ci zaznajomieni z biologią oraz ci, którzy dopiero chcą ją poznać!

Program i zapisy dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia.