Current track

Title

Artist

Background

Wizyta wiceministra zdrowia na naszym Uniwersytecie

Napisany przez , 17 stycznia 2022

Wiceminister Piotr Bomber odwiedził Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pojawiły się wstępne rozmowy na temat utworzenia szpitala uniwersyteckiego. 

Spotkanie odbyło się 17 stycznia o godzinie 10 w sali rady wydziału z zachowaniem reżimu sanitarnego. W spotkaniu wzięły udział władze uczelni, oraz władze samorządowe. Poruszone zostały tematy m.in. przyszłości, oraz rozwoju Collegium Medicum. Profesor Stanisław Głuszek, rektor UJK wypowiedział się na temat osiągnięć wydziału:

“Wydział kształci obecnie studentów na 10 kierunkach i łącznie uczy się tu 3 tysiące osób. Mamy też już 88 pierwszych absolwentów kierunku lekarskiego. W przyszłości będzie ich jeszcze więcej” – zapewnił rektor

“W perspektywie kilkuletniej nasze mury opuści 800 pielęgniarek, około 500 położnych, prawie 600 lekarzy oraz 350 ratowników. Dodam, że 60 procent absolwentów kierunku lekarskiego odbywa staż w naszym regionie. Bardzo dbamy o jakość kształcenia, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w zawodach medycznych. W końcu chodzi tu o ludzkie zdrowie i życie” – powiedział profesor

Wiceminister zdrowia poruszył tematykę pandemii:

“Pandemia nam jeszcze bardziej utrwaliła to przekonanie i wiemy, że musimy wzmacniać ten potencjał. Collegium Medicum i jego rozwój mocno się w to wpisuje” – mówił wiceminister.

Wspomniano również o planach dotyczących utworzenia szpitala uniwersyteckiego. Spotkało się tą z ogólną aprobatą i zdaniem, że to najlepsza możliwość rozwoju.

fot: https://cm.ujk.edu.pl/

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.