Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Current show

Rozmowa Tygodnia

16:00 17:00

Upcoming show

Wsłuchaj się!

17:00 18:00

Background

Wielkie zmiany w siatkarskich Ligach Narodów od 2025 roku

Napisany przez , 16 lutego 2024

Volleyball World poinformowało w ostatnich dniach o ważnych zmianach w świecie siatkówki. W nowym okresie przedolimpijskim zmieni się formuła Ligi Narodów kobiet oraz mężczyzn. 

Według komunikatu światowej centrali grono uczestniczących zespołów zostaje powiększone do 18 drużyn (znika podział na zespoły stałe i dryfujące). Awanse do rozgrywek będą zapewniane na podstawie rankingu FIVB. 

W nowym formacie w fazie grupowej odbędzie się łącznie 216 meczów, co daje łączną liczbę 232 spotkań w sezonie, włączając ćwierćfinały, półfinały i mecze o medale.

Liczba dni meczowych w tygodniu została zmniejszona z sześciu do pięciu. Co ważne, zaplanowano tydzień przerwy po drugim tygodniu fazy zasadniczej, co ma ułatwić regenerację zawodnikom i zawodniczką. Turnieje Finałowe nie ulegną zmianie. 

Nowa formuła będą obowiązywać w latach 2025-2027. Na razie nie wiadomo jak format może wyglądać w 2028 roku z uwagi na igrzyska olimpijskie w Los Angeles. 

Rozgrywki najbliższego sezonu będą toczyły się według starych zasad. Niedawno poznaliśmy dokładny terminarz VNL panów i pań. 

Przypomnijmy, że ostatnia edycja rozgrywek była owocna dla obu naszych reprezentacji. Polacy po raz pierwszy wygrali rozgrywki VNL, z kolei Polki zdobyły brązowy medal tej imprezy. 

Więcej informacji o sukcesach w Lidze Narodów (i nie tylko) znajdziecie w dwóch odcinkach Był taki…, do których playery zamieszczamy poniżej.

Fot. Pixabay

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.