Warsztaty dla uczniów kolejnym wydarzeniem w ramach Tygodnia Języka Polskiego

Napisany przez , 12 marca 2024

To już czwarty dzień XXXII Tygodnia Kultury Języka. W ramach Tygodnia Kultury Języka polskiego czekają nas kolejne ciekawe wydarzenia. Tym razem uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach pt. „Otwarta Książka”.

14 marca (czwartek)  podczas Tygodnia Kultury Języka, uczniowie z ZOPI w Micigoździe będą mieli okazję odbyć warsztaty pt. „Otwarta książka”. Będą one zorganizowane przez Zakład Badań Kulturowych ILiJ UJK na ul. Świętokrzyskiej 17 w Kielcach w godzinach 10-12. Głównym hasłem wydarzenia jest „Język i kształt opowieści, czyli Z książką za pan brat”. Będzie to idealna okazja, które jeszcze bardziej pogłębi idee całego Tygodnia t.j. uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu czy propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych. Tydzień Kultury Języka już po raz 32. ma na celu gromadzenie grona odbiorców do możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim. Wydarzenie wzbogacane jest spotkaniami z różnymi i ciekawymi organizacjami. Każde takie spotkanie ma dostarczyć konkretnej wiedzy, rozwijać umiejętności w obszarach pisania, mówienia czy słuchania.

Patronat honorowy nad całym przedsięwzięciem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Więcej informacji dostępnych na stronie ILIJ.

Źródło:Szczegółowy program XXXII Tygodnia Kultury Języka oraz Strona ILIJ

Zdjęcie: Strona UJK