Wsłuchaj się!

UJK zaprasza na tradycyjny koncert świąteczno-noworoczny

Napisany przez , 10 stycznia 2024

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza wszystkich miłośników podtrzymywania świątecznego nastroju 11 stycznia (czwartek) na koncert noworoczny. Głównymi występującymi będą studenci i pracownicy Instytutu Muzyki UJK. Wydarzenie odbywać się będzie w Auli Magna Rektoratu przy ulicy Żeromskiego 5 o godz. 13:00. Wstęp na koncert jest wolny.

Obecność na koncercie pozwoli słuchaczom nie tylko podtrzymać wcześniej wspomniany świąteczny nastrój, ale da możliwość odsłuchania kolęd i piosenek świątecznych ukazanych w stylistyce gospel. Zostaną one wykonane przez niezwykle utalentowany zespół pod kierownictwem dr Katarzyny Lisowskiej. Warto wspomnieć, że studenccy artyści uzyskali niedawno dwa wyróżnienia: Nagrodę na Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz nominację umożliwiającą udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Oprócz zespołu usłyszymy również solowe aranżacje znanych przebojów, zaprezentują je przy akompaniamencie gry fortepianowej (dr Katarzyna Lisowska i Piotr Sitkowski) Julia Waglewska, Marek Saramak, Kinga Krawczyk i Marcelina Bidzińska. Za przygotowanie koncertu odpowiada dr hab. prof. UJK Ewa Robak.

Źródło: Urząd Miasta Kielce

Zdjęcie: UJK