To już XX rajd gwiaździsty na UJK

Napisany przez , 17 czerwca 2018

Już po raz dwudziesty spotkali się studenci i pracownicy UJK na trasie Rajdu Gwiaździstego z Kielc do Ciekot. Sobotni poranek 16 czerwca 2018 roku mógł sugerować,  że to będzie upalny dzień, jednak nie odstraszyło to uczestników imprezy.

Organizatorem – jak co roku – było Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK. Zgodnie z ideą rajdu gwiaździstego uczestnicy startowali z różnych miejsc, ale zdążali do wspólnej mety w Ciekotach. Każdy mógł wybrać najbardziej dla siebie odpowiedni dystans. Zaplanowano cztery trasy piesze oraz trasę rowerową.

Na wszystkich uczestników, którzy dotarli do mety usytuowanej przy Szklanym Domu w Ciekotach, czekał gorący posiłek. Byli tacy, którzy twierdzili, że po długiej trasie najlepiej smakuje grochówka serwowana na Żeromszczyźnie.

Dla niektórych studentów udział w tym rajdzie to była okazja do odrobienia dwóch zajęć z WF lub zdobycia dodatkowych 10 punktów do oceny  bardzo dobrej.

Fotorelacja z tej imprezy dostępna na stronie UJK

Fot. Piotr Burda

Kontynuuj czytanie