Current track

Title

Artist

Background

Sylwester 2019. Australia, Tokio, Nowy Jork. Jak inne kraje witają nowy rok?

Napisany przez , 2 stycznia 2020

W południe polskiego czasu Nowy Rok przywitały Nowa Zelandia, wyspy Samoa oraz mała wyspa- Tonga. Jako pierwsi 2020 przywitali mieszkańcy wysp Kiribati, a na końcu Nowy Rok nastąpił na Hawajach.  

Jako pierwsi (o godzinie 11 czasu polskiego) nową dekadę świętowali mieszkańcy Kiribati. O godzinie 12 polskiego czasu 2020 rok powitały wyspy Samoa i Nowa Zelandia. Dwie godziny później Nowy Rok nastąpił w Australii. Corocznie w Sydney odbywa się pokaz fajerwerków. Ponieważ od tygodni panują tam pożary, społeczeństwo sprzeciwili się pokazowi, jednak władze miasta wyraziły zgodę na pokaz fajerwerków, który obył się o godzinie 21.

Sydney

Sydney

O 16 godzinie Nowy Rok powitali mieszkańcy Japonii i Korei Północnej i Południowej. Następnie w Tokio Nowy Rok został powitany, gdzie Japończycy wzięli udział w noworocznej paradzie. Mieszkańcy Japonii byli ubrani w swoje tradycyjne kimona i nosili duże maski lisa. Także nie zabrakło fajerwerków. W Pekinie sylwester odbył się w siedzibie Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

O godzinie 18 rok 2020 Nowy Rok powitano w Dubaju. Pokaz fajerwerków odbył się na najwyższym budynku świata – Burdż Chalifie.

Dubaj

Źrodło: Reuters, tvn24.pl

O 19.30 czasu polskiego Nowy Rok powitały Indie. Odbyły się pokazy sztucznych ogni przy Bramie w Mumbaju. Następnie nową dekadę świętowali mieszkańcy Iranu.
Sylwestrowa impreza w Nowym Jorku odbyła się na Time Square. Jak corocznie opuszczana jest kula (ball drop), przy której jest odliczanie do Nowego Roku.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.