Nocne Granie

Nocne Granie

Rozbudowa Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu

Napisany przez , 25 października 2018

W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa  z firmą Anna-Bud i rozpocznie się budowa w ramach „Rozbudowy i nadbudowy budynku naukowo-dydaktycznego Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach”.  Koszt budowy to około 25 milionów, a termin upływa do 30 czerwca 2020 roku.

Nowy budynek powstanie na miejscu Sali gimnastycznej na ulice IX Wieków. Na pierwszym piętrze planowane jest umieszczenie pomieszczenia punktów pobrań wraz z gabinetami konsultacyjnymi oraz wydzielona strefa dla laboratorium diagnostycznego. Na drugim piętrze zaprojektowano zakład patologii z pracowniami hybrydyzacji oraz biologii molekularnej oraz wyodrębnioną część składającą z pracowni planowania nowoczesnych zabiegów operacyjnych. Na trzecim piętrze znajdzie się kompleks pracowni fizjologii i patofizjologii oraz wyodrębnione laboratorium mikrobiologii.  A w części nadbudowywanej nad budynkiem stojącym powstanie  nowoczesny Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla Pielęgniarek i Położnych. Rektor UJK Jacek Siemaniak zapewnia że  wszyscy pracownicy przygotowani  są na ewentualne problemy związane z budownictwem i „nie powinno wpłynąć na ciągłość pracy naukowej i dydaktycznej”.

Otagowano jako

Kontynuuj czytanie