Wsłuchaj się!

Dźwięki kadru

Prof. dr hab. Zbigniew Puchalski doktorem honorowym UJK

Napisany przez , 18 marca 2018

Senat Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zbierze się 22 marca 2018 roku na uroczystym posiedzeniu, podczas którego nastąpi nadanie tytułu doktora honorowego naszego Uniwersytetu prof. dr hab. Zbigniewowi Puchalskiemu.

Inicjatorem nadania tej najwyższej godności akademickiej prof. dr hab. Zbigniewowi Puchalskiemu jest Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK. Tam też odbędzie się ta podniosła uroczystość.

Profesor Zbigniew Puchalski  to wybitny chirurg i nauczyciel. Przez ponad 50-letni okres pracy w Akademii Medycznej czynnie uczestniczył w dydaktycznej działalności Uczelni. W latach 1982-1987 był prorektorem ds. studenckich i dwukrotnie w latach 1987-1990 i 1999-2002 Rektorem w Akademii Medycznej w Białymstoku.

Wśród wielu odznaczeń jakie otrzymał, szczególnie cenionym przez Pana Profesora wyróżnieniem jest przyznanie Mu przez Kapitułę Medalu im. Ludwika Rydygiera Srebrnego Medalu im. Ludwika Rydygiera za „Wybitne Zasługi dla Chirurgii Polskiej i Towarzystwa Chirurgów Polskich”.

Rozbudowane w okresie studenckim zainteresowania chirurgią zaowocowały pełną sukcesów karierą chirurgiczną Pana Profesora. Dzięki jego Osobie kierowana przez Niego Klinika stała się jednym z wiodących w Polsce ośrodków w zakresie chirurgii endokrynologicznej, chirurgii przewodu pokarmowego, oraz chirurgii onkologicznej.  Dorobek naukowy Profesora, jego znaczenie nowatorskie dla medycyny, zwłaszcza chirurgii, są niekwestionowane.

źródło: http://www.ujk.edu.pl/