Nocne Granie

Nocne Granie

PONAD 600 OSÓB NA „Biegu przez kampus”

Napisany przez , 17 maja 2024

W minioną środę (15.05.2024) z okazji rozpoczęcia się juwenaliów studenckich, jak co roku nasza uczelnia zorganizowała bieg wokół kampusu, w którym wzięło udział ponad 600 osób.

O godzinie 10:45 studenci zebrali się przed Biblioteką Uniwersytecką w celu wspólnej rozgrzewki. Czekała ich trasa mierząca ok. 2km, która wiodła przez Bibliotekę Uniwersytecką, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Wydział Humanistyczny. Zawodników dopingowali m.in. rektor elekt prof. Beata Wojciechowska oraz pracownicy Uniwersyteckie Centrum Sportu.

Nie mogło zabraknąć również zwycięzców biegu, którzy byli najszybsi i trasę przebiegli w ok. 6 minut.

Wśród studentek były to:
•Małgorzata Czarnota (5,38 min)
•Klaudia Szmigiel (6,29 min)
•Aleksandra Bielecka (6,33 min);

Wśród studentów:
•Łukasz Łakomiec (5,11 min)
•Santiago Llamas (6,02 min)
•Dawid Krzysiek (6,13 min);

Udział w biegu wzięli również pracownicy UJK m.in. Kinga Koziarska (Welcome Centre), dr Łukasz Jabłoński (Instytut Fizyki), Łukasz Piwowarczyk oraz Sebastian Grabek (Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami).

W międzyczasie wokół hali UCS odbywały się imprezy towarzyszące takie jak: pokazowe rozgrywki w bule, turniej futsalu oraz siatkówki.