Current track

Title

Artist

Background

Ponad 12 000 złotych dla małej Hani Terleckiej

Napisany przez , 29 stycznia 2020

Wczoraj w Studenckim Klubie Wspak, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizował koncert charytatywny połączony z licytacją na rzecz leczenia Hani Terleckiej z Kielc. To wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych, a podczas samych licytacji udało się zebrać ponad 12 000 złotych. Występy studentów i wykładowców Katedry Muzyki UJK zapewniły doskonałą atmosferę pomiędzy aukcjami.  

Hania Terlecka, niespełna 16-miesięczna Kielczanka, zmaga się ze złośliwym nowotworem, a dająca nadzieję na wyleczenie terapia w USA to wielomilionowe koszty.  Jednak już teraz ludzie z całego kraju rzucili się z pomocą i Hania wczoraj wyleciała do Stanów. Pieniądze jednak są nadal potrzebne. Dzięki hojności zgromadzonych we Wspaku gości, również kielecki Uniwersytet dołoży swoją cegiełkę. Rektor UJK prof. dr hab. Jacek Semaniak podkreślił jak ważne jest to wydarzenie i okazał wsparcie rodzicom dziewczynki.

W puli przedmiotów licytacji znalazły się m.in. wartościowe pamiątki z podróży, antyki, kolekcjonerskie wydania i obrazy. Również te autorstwa wykładowców i studentów Instytutu Sztuk Wizualnych. Swoje dzieła na licytację przekazali między innymi dr hab. Katarzyna Ziołowicz, Dyrektor Instytutu Sztuk Wizualnych i dr Maciej Zdanowicz, prodziekan ds. kształcenia i współpracy zagranicznej Wydziału Sztuki oraz studenci Mateusz Pięta i Maciej Dziurzyński.

Największą kwotę, bo aż 1000 złotych, udało się wylicytować za specjalne wydanie Pana Tadeusza. Anna Przygoda, który podarowała przedmiot, zobowiązała się do przekazania kolejnego tysiąca na rzecz Hani. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też lekcja tanga z dr hab. inż. Barbarą Gawdzik,, dziekan Wydziału Nauk i Ścisłych i Przyrodniczych, którą wylicytowano za 600 złotych. Prorektor ds. kształcenia, dr hab. Monika Szpringer, ofiarowała natomiast piękny drewniany zegar, który osiągnął kwotę 505 złotych.

Wartościowa okazała się też figurka z ćmielowskiej porcelany przekazana przez Romana Wołowca, którą nabywca wylicytował za 610 złotych.

Znaleźli się też szczęśliwcy, którzy do domu wrócili z zaproszeniem do poprowadzenia audycji w Radiu Fraszka i Radiu eM Kielce, a także voucherami na zabiegi upiększające.

O luźną atmosferę podczas licytacji zadbał Jarek Foka Bukowski, a w części artystycznej wystąpili: Trio Flawless w składzie Weronika Stachura, Daria Kierońska i Wojtek Banasik, a także Justyna Duda, dr Katarzyna Lisowska, Jelizawieta Kęczkowska, Natalia Nawrot, Magda Hołuj, Paulina Titkin i Hubert Gach.

Wydarzenie jednak nie odbyło by się gdyby nie inicjatywa Katarzyny Markowskiej, Agnieszki Walas i Anity Wrony. To one wpadły na pomysł zaangażowania Uniwersytetu w zbiórkę pieniędzy dla Hani, za co osobiście podziękowała w imieniu całej uczelni prorektor dr hab. Monika Szpringer.

This slideshow requires JavaScript.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.