Current track

Title

Artist

Background

Podniebny klasztor w Bhutanie

Napisany przez , 6 maja 2019

Paro Taktsang (Tygrysie Gniazdo) to kompleks świątyń tybetańskich w Bhutanie. Miejsce to położone jest na wysokości ponad 3000 metrów powyżej poziomu morza, ale jego zwiedzenie nie stanowi problemu dla turystów przybywających tu z całego świata. 

Kompleks ten zbudowany został w 1692 roku. Położony jest w Himalajach na klifie doliny Paro w Bhutanie. Uważa się go za najświętsze miejsce i najsłynniejszą budowlę w tym kraju.
Niewątpliwie magiczna sceneria przyczynia się do tak częstych odwiedzin tego miejsca. Leży ono bowiem na wysokim urwisku 900 metrów nad doliną Paro, około 3120 metrów n.p.m.
Droga do kompleksu jest długa i dość ciężka. Prowadzą do niego cztery ścieżki, z których pokonanie tej najpopularniejszej zajmuje ponad 2 godziny wspinaczki.  Wspinaczka do klasztoru kosztuje niemało wysiłku, ale z całą pewnością warto.
W 2015 roku książę William z księżną Kate Middleton przeszli wędrówkę do klasztoru podczas wizyty w Bhutanie. Wcześniej, w 2008 roku natomiast odwiedził to miejsce Książę Karol.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.