Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Obejrzyj książkę na ekranie

Napisany przez , 2 lutego 2024

Dobra książka zawsze umili czas, ale co gdybyśmy mogli zobaczyć ją w wersji filmowej? Jest to jak najbardziej możliwe! W 2023 roku zekranizowano wiele papierowych historii. Warto przyjrzeć się tym najbardziej wyczekiwanym, czy tym o których w czasie premier było najgłośniej. Dlatego też powstało podsumowanie ubiegłorocznych filmowych publikacji, pokrótce opisujące fabułę, czy odzew poszczególnych ekranizacji.

 

Biografia, dramat, II wojna światowa, fizyka, polityka, filozofia, czyli Oppenheimer. Film z gatunku dreszczowiec/sensacyjny. Oparty na podstawie książki „Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” autorstwa Kai Bird, Martin J. Sherwin.

Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego roli w stworzeniu bomby atomowej podczas II wojny światowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji.

Był to zdecydowanie jeden z bardziej wyczekiwanych filmów, który cieszył się sporą popularnością. Patrząc na opinie oglądających można zauważyć, że jedni, są zakochani drudzy oczekiwali czegoś innego. Mimo podzielonych zdań praktycznie każdy jednoznacznie stwierdza, że Cillian Murphy odegrał swoją rolę perfekcyjnie i co do tego chyba nikt się nie przyczepi (proponuje użyć sformułowania: chyba nikt nie ma wątpliwości).

Swoją premierę miał 21 lipca 2023 roku na Amazonie (21 lipca miał premierę w kinach, na Amazon Prime można wykupić dostęp VOD od 21 listopada, podobnie jak na Apple TV).

 

– Culpa Mia to połączenie romansu, nielegalnych wyścigów, uzależnień.

Ekranizacja powstała na podstawie pierwszej części trylogii winnych, której autorką jest Mercedes Ron.

Gatunek: to romans/dramat.

Siedemnastoletnia Noah musi zostawić miasto, chłopaka oraz przyjaciół i zamieszkać w posiadłości nowego męża mamy. Poznaje tam swego przyrodniego brata, Nicka i od razu dochodzi między nimi do konfliktu osobowości. Jednak wzajemny pociąg zaowocuje zakazaną relacją, w której buntownicze i udręczone temperamenty bohaterów wywrócą ich świat do góry nogami, doprowadzając do szaleńczej miłości.

Film chodź typowo wattpadowy przykuł uwagę ogromnej ilości osób. Kilka dni po premierze przejął tiktoka, który licznie wyświetlał filmiki związane z hiszpańską produkcją, zarówno z recenzjami jak i wszelkimi editami.

Premiera miała miejsce 8 czerwca 2023 roku na Amazonie.

Problemy rodzinne, romans, rozstanie, wakacje to łączy w sobie drugi sezon serialu „Tego lata stałam się piękna”. Tworzony na podstawie drugiego tomu trylogii Lato „Bez ciebie nie ma lata”, której autorką jest znana i lubiana przez wszystkich Jenny Han. Gatunek to romans/dramat.

Kiedyś Belly cieszyła się na myśl o wakacjach w Cousins, ale to lato będzie inne. Bracia Conrad i Jeremiah rywalizują o względy dziewczyny, a ich matka, Susannah, walczy z nawrotem choroby, co potęguje problemy rodziny Fisherów. To wszystko sprawia, że Belly postanawia zebrać całą trójkę w domku na plaży, aby zawalczyć o ich wspólne szczęście oraz zdecydować do kogo należy jej serce.

Premiera sezonu była równie wyczekiwana i głośna jak w przypadku wyżej wymienionego filmu, a nawet może nieco bardziej. 14 lipca zostały emitowane pierwsze trzy odcinki sezonu, kolejne pojedynczo co tydzień, aż do 18 sierpnia 2023 roku. Produkcję można oglądać na Amazonie.

– Lupin. Akcja, rozłąka z rodziną, rasizm,

Gatunek: kryminał

Serial na podstawie książki. Media i policja szperają w życiu Claire i Raoula. Assane próbuje ich chronić z ukrycia, nie potrafi sobie poradzić bez żony i syna. Czuje, że jego życie jest puste, wie, że swoimi czynami ich skrzywdził bliskich. Mimo wszystko wraca do Paryża. Proponuje rodzinie wyjazd z Francji i rozpoczęcie lepszego życia gdzie indziej. Będzie to nowy start dla nich wszystkich, pusta kartka. Assane’a jednak cały czas ścigają widma przeszłości. Ucieczka nie jest więc taka prosta, a dawni wrogowie robią wszystko co w ich mocy, aby pokrzyżować mu plany.

Sezon miał wysoki odzew, ale tak jak chyba każda produkcja miał też swoich fanów, którzy twierdzili, że ta część serialu była najlepszą, inni twierdzili, że mimo dobrego nagrania i gry aktorów fabuła była średnia, czy gorsza od poprzednich sezonów. Część uważa, że to po prostu pierwszy sezon był najciekawszy, a kolejne nie mają szans by mu dorównać. Było również głośno na temat ostaniej sceny, której wielu z oglądających nie rozumiało przez niespodziewanie nagły zwrot akcji

Premiera odbyła się 5 października na platformie Netflix.

Ale to jeszcze nie wszystko, już za jakiś czas powstanie kolejny artykuł z następnym podsumowaniem!

 

 

 

 

 

Zródło

https://www.granice.pl/news/lupin-3-sezon-opis-ile-odcinkow-kiedy-premiera/23370

https://www.granice.pl/news/lupin-3-sezon-opis-ile-odcinkow-kiedy-premiera/23370

https://www.filmweb.pl/serial/Lupin-2021-855446/season/3

https://www.filmweb.pl/film/Oppenheimer-2023-10002817

https://www.primevideo.com/-/pl/detail/Tego-lata-sta%C5%82am-si%C4%99-pi%C4%99kna/0ITVI13B4SST8NI37QK4HLVXNL

 

 

 

 

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.