Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

„Nasza wspólna Europa- przyszłość zależy tylko od nas „

Napisany przez , 15 kwietnia 2019

W piątek o godzinie 19.00 odbyło się otwarte spotkanie w Pałacu Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Temat dyskusji: „Nasza Wspólna Europa – przyszłość należy tylko od nas!”

W zeszłym tygodniu w Pałacu Tomasza Zielińskiego odbyło się kilka ciekawych wydarzeń. Jednym z nich było spotkanie w ramach Latającego Uniwersytetu Demokracji. Gościem była posłanka do Parlamentu Europejskiego, polska działaczka organizacji pozarządowych i publicystka Róża Thun. Rozmowę przeprowadziła Marzena Marczewska, która zadawała pytania dotyczące kierunku działań, planów na przyszłość, opinii.

Sama Róża Thun mówiła „My chcemy, żeby rzeczywiście ta Polska lokalna miała jak najsilniejszy, najmocniejszy głos. Tak było w naszych czasach, taka była tendencja”.

Podczas spotkania omówiono wiele kwestii związanych z Unią Europejską i wyborami do PE. Jak powiedziała Thun, we wszystkich badaniach opinii publicznej ponad 80% Polaków wskazuje, że chce być w UE. – Trend który bardzo wyraźnie wykazuje rząd, czyli partia PiS, albo osłabia naszą pozycję w Unii Europejskiej, albo odwrotnie, perspektywa wyprowadzania nas z Unii Europejskiej – podkreśliła Thun.

Thun również przekonała, że Parlament Europejski wykonuje solidną robotę, aby służyć wszystkim obywatelom tego kontynentu, w tym Polakom.

Na końcu spotkania każdy miał możliwość zadać pytania i otrzymać odpowiedz na ten temat.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie