Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Korona II Kielce zakończy rok na pozycji lidera 4. Ligi. Orlęta blisko czołówki

Napisany przez , 22 listopada 2023

Zespoły z Kielc – Korona II i Orlęta, zakończyły rundę jesienną RS Active 4. Ligi i udają się na zasłużoną przerwę zimową, przed startem rundy rewanżowej. Rezerwy ekstraklasowej Korony są liderem ligowej tabeli, a drużyna z Dąbrowy jest na 6 miejscu z niewielką stratą do czołówki.

 

Zarówno rezerwy Korony, jak i Orlęta, mają do rozegrania po jednym zaległym spotkaniu, ale najprawdopodobniej stanie się to dopiero na wiosnę 2024 roku. Korona II Kielce musiała przełożyć spotkanie 17 kolejki 4. Ligi z Neptunem Końskie. Jeszcze trudniejszą sytuację miały Orlęta. Zespół Tomasza Kołodziejczyka aż dwukrotnie przekładał mecz z Wierną Małogoszcz w ramach 14 kolejki – za drugim razem spotkanie miało się odbyć na Suzuki Arenie.

 

Korona II Kielce ze szczelną defensywą i skuteczną ofensywą. Czy Orlęta podłączą się do walki o awans?

 

Skupiając się jednak na meczach, które się odbyły, oba zespoły mogą zaliczyć rundę do udanych. Korona II Kielce pod wodzą Marka Mierzwy zanotowała jesienią tylko dwie porażki i jest na najlepszej drodze do powrotu na trzecioligowy poziom. „Złocisto-Krwiści” są na pozycji lidera i mają na swoim koncie 40 punktów. Bardzo imponująco wygląda statystyka 74 goli zdobytych, a najlepszymi strzelcami są: Paweł Rogula – 11 goli, Miłosz Strzeboński – 10 goli i Jakub Przybysławski – 7 goli. Korona II też jest jedną z drużyn, która traciła najmniej goli. Mniej niż 15 goli tracił tylko Neptun Końskie.

 

Bardzo dobrze prezentuje się też zespół Orląt Kielce, który z dorobkiem 29 punktów jest 6 w tabeli. Mocną stroną drużyny Tomasza Kołodziejczyka jest defensywa – przy tak wyrównanej lidze Orlęta straciły tylko 16 goli. W ofensywie kielczan są dwie wyróżniające się postaci – Kacper Śliwa, autor 9 goli i Jakub Jaśkiewicz, strzelec 7 goli.

 

Fot. Pixabay.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie