Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Kieleckie Walk of Fame?

Napisany przez , 1 czerwca 2021

Pierwowzór znajduje się na Hollywood w Los Angeles. Zawiera 2600 pięcioramiennych gwiazd, które upamiętniają ważne dla światowego show-biznesu osobowości, oraz kilkanaście fikcyjnych postaci. Historia najsłynniejszego chodnika do spacerów sięga lat sześćdziesiątych. Czas na Kieleckiego reprezentanta!

Pomysłodawcy kieleckiego „Walk of Fame” zgłosili do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego projekt, który miałby na celu upamiętnić Sławy Piłki Ręcznej naszego miasta, jak i całej Polski. Sama aleja miałaby znajdować się na odcinku od Alei Legionów, wzdłuż Stadionu Lekkoatletycznego do ul. Leszka Drogosza.

W założeniu ma początkowo pojawić się 14 odlewów odbitych dłoni polskich szczypiornistów. Jednak nasza aleja gwiazd ma również upamiętniać ważne wydarzenia dla tego sportu, takie jak najistotniejsze mecze, zmieniające dalszy bieg wydarzeń jeżeli chodzi o Polską Piłkę Ręczną.

W ramach projektu chcielibyśmy także dokonać rewitalizacji tego miejsca, zakładającej położenie nowej nawierzchni na ścieżce, instalację nowych ławek oraz nasadzenie drzewostanu, tak aby to miejsce stało się jeszcze bardziej przyjazne kielczanom, a także stało się dodatkowym punktem spaceru dla turystów przybywających do naszego miasta” – podają pomysłodawcy dla portalu faktykielce24.pl

Miejsce Alei Gwiazd w Los Angeles to wręcz ikona stanów zjednoczonych. Ponad dwukilometrowa aleja na zawsze zostanie zapamiętana jako turystyczny punkt do odhaczenia, dla odwiedzających Californie. Polska Piłka Ręczna to w zasadzie jeden z tych sportów, w którym naszym rodakom wychodzi najlepiej, a Kielce to samozwańcza stolica jeżeli chodzi o tą dyscyplinę. Takie miejsce, jak Kielecka Aleja Gwiazd na pewno da dużo dla naszego miasta i zaznaczy je gdzieś na mapie świata, jako miejsce rozwoju tego pięknego sportu.

 

we współpracy z faktykielce24.pl

fot. The Hollywood Reporter


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie