Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Poranna gimnastyka

09:30 13:00

Background

Kielce przyjazne kierowcom

Napisany przez , 29 czerwca 2021

Nasze miasto uplasowało się na 5 miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom w kategorii  od 180 000 do 300 000 mieszkańców. Ranking przygotowany został przez serwis Oponeo.pl przy współpracy z aplikacją Yanosik. Punkty można było uzyskać np. za warunki do parkowania, średnią prędkość jazdy czy liczbę kolizji.

Ranking został przeprowadzony już po raz piąty. Wzięło w nim udział 19 miast podzielonych na dwie kategorie od 180 do 300 tys. mieszkańców i powyżej 300 tys. mieszkańców. Kolejno tryumfowały w nich Częstochowa z 49 punktami i Lublin z 44 punktami.

Miasta otrzymywały punkty w ośmiu kategoriach. Były to: warunki parkowania, liczby kolizji, ceny paliw i ubezpieczenia OC, prędkość jazdy, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, koszty wymiany opon oraz dostępność usług wspólnego użytkowania tzw. CarSharing.

Parkowanie: oceniano średnią opłat, rodzaje abonamentów i ulg oraz infrastrukturę park 'n go.

Liczba kolizji: Im mniej w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców tym lepiej.

Średnia prędkość: Średnia prędkość kierowców odnotowania w godzinach 7 – 21 w dni robocze. Za analizę odpowiedzialni są specjaliści Yanosik.

Ceny paliw: Średni koszt zakupu 1 litra PB 95, ON i LPG według danych z ubiegłego roku. Dane zebrane przez firmę BM REFLEX.

Przyznać trzeba, ze Kielce przy innych miastach nie wypadają wcale najgorzej, pomimo iż stan dróg i możliwości parkingowe miasta nie są w najlepszym stanie. Nie brakuje osiedli na których zaparkowanie w godzinach wieczornych graniczy z cudem, i sprowadza się czasami do walki o miejsce parkingowe liczonej niejednokrotnie w godzinach. Niektóre drogi stanowią zagrożenie nie tylko dla stanu pojazdu, ale również dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pozostaje mieć nadzieję, ze z biegiem czasu wszystkie miasta będą rozwijały swoją infrastrukturę, a Kielce będą wspinać się po drabinkach rankingu.

Dalsza część raportu dostępna pod adresem: https://www.oponeo.pl/artykul/ranking-miast-przyjaznych-kierowcom

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.