Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Background

gorąca szesnastka 2

Napisany przez , 7 maja 2020

Cała akcja miała swój początek 5 lat temu. Wtedy Solar, rozpoczął #hot16challenge, gdzie zadaniem nominowanych było napisanie 16 wersów i nagranie ich na jeden strzał. Dziś akcja ma swój szczytny cel, jakim jest walka z koronawirusem. Druga część wyzwania pochłania już nie tylko raperów, a gwiazdy YouTube, czy telewizji!

Jeden z trzonów SBM Label Solar, rozpoczął kolejną akcje hot16challenge. Tym razem odzew sceny jest jeszcze głośniejszy niż poprzednio. Celem akcji jest wsparcie służby zdrowia w walce z koronawirusem. Artyści przelewają dobrowolne pieniądze na zbiórkę pieniędzy, a te natomiast mają trafić jako ważny element w walce z wirusem.

„Nie jest zabawa dla bogaczy, ani wyścig zbrojeń, jakakolwiek pomoc jest super” – napisał Solar, pod pierwszym #hot16. Nie jest zaskoczeniem, że w akcje zaangażowani są raperzy z czołówek Polskiego OLIS, ale też.. ze Świata! Polscy gracze kultury hip-hop nominują artystów z Francji, USA, czy Niemiec. Jak wcześniej wspomniałem, w kolejnych nagraniach pojawią się też nominacje ze świata kultury, chociażby #hot16 youtubera pod nickiem Klocuch, którego szesnastka w tym momencie zebrała bagatela 1.7 milionów odsłon. W akcji wzięli udział także ludzie ze świata dziennikarstwa, czyli Kuba Wojewódzki, który został nominowany przez Norbiego – prowadzącego program rozrywkowy w TVP.

Akcja jest o tyle dużych zasięgów, że powstają jej odnogi. Jedną z nich, jest zainiciowana przez Krzysztofa Gonciarza #brzydka16challenge. Ta forma rozrywki w zgrabny sposób oddziela sfere czysto rapową, od tej artystyczno-kulturalnej – czyli ludzi nie do końca powiązanych z branżą „szerokich spodni„.

Gdzie znajdziemy link do akcji? Nawet jeżeli nie macie zamiaru nagrywać swojej artystycznej szesnastki, to wpłacajcie pieniądze! https://www.siepomaga.pl/hot16challenge. Najciekawsze nagrania, możemy znaleźć pod tą listą https://www.youtube.com/watch?v=fG3Mzg3bkgs&list=PLJracTP7uCLI3Lh1egh8xo6eJNwJIoIUW. My zachęcamy do akcji!

Niech Hip-Hop wygra beef z koronawirusem!


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie