Current track

Title

Artist

Background

„Encanto”- kolejny niesamowity film animowany Disneya

Napisany przez , 2 stycznia 2022

„Encanto” a właściwie w polskiej wersji językowej „Nasze magiczne Encanto” miało swoją premierę w listopadzie tego roku. Został stworzony przez wytwórnię Disneya, a główną bohaterką jest Mirabel – kolumbijska dziewczyna, której rodzina od pokoleń posiada magiczne moce.

Fabuła wydaje się dość oklepana, chociaż sama historia rodziny jest ciekawa i oryginalna. Rodzina Madrigal odznacza się magicznymi umiejętnościami, które dostają w darze. Jedyną osobą bez żadnych zdolności jest wspomniana Mirabel. Wszyscy uważają ją paradoksalnie za wybryk natury i uważają, że tylko przeszkadza. Na początku widzimy, że dziewczyna jest radosna, rodzina ją kocha, ale później wszystko się zmienia – następuje przełomowy moment, gdy magia otaczająca Encanto (to małe kolumbijskie miasteczko) jest zagrożona, jedyną nadzieją jest Mirabel. Niestety, nikt nie chce jej słuchać, więc dziewczyna postanawia na własną rękę rozwiązać problem.

W filmie pojawiają się liczne piosenki – niektóre radosne, a inne wręcz przygnębiające. Utwory te w polskiej wersji językowej są nie mniej niesamowite niż w oryginale. Są one bardzo emocjonalne, rytmiczne i chwytające za serce. Moją ulubioną jest „Licząc na cud”, która jest wyrzuceniem wszystkich negatywnych emocji z Mirabel, a także pokazuje jej powolną przemianę oraz nabranie pewności siebie. Dziewczyna nie chce dłużej siedzieć cicho i być niewidzialną, porównuje się do swoich sióstr, które obdarzone mocami pomagają innym w potrzebie. Właśnie po tej piosence dziewczyna zarządza akcję ratunkową i tym samym w jakimś sensie przypadkowo rozwiązuje problemy bądź zwyczajnie wysłuchuje tego, co inni kryją w środku np. zrozumiała, że jej siostra siłaczka bardzo boi się odpowiedzialności, która na niej ciąży.

Historia jest bardzo wzruszająca w pewnym stopniu podobna do „Coco”. Pokazuje rozwinięcie skrzydeł głównej bohaterki, która ma wielkie serce i nie trzyma długo urazy. Film pokazuje, że mimo pozornej niechęci czy obojętności członków rodziny, jednak jest w nich wzajemna miłość i oddanie, zaufanie. Osobiście uważam, że jest to film, który warto obejrzeć dla niesamowitej historii, wyróżniających się bohaterów i wspaniałych piosenek.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.