Current track

Title

Artist

Background

Dzień otwarty Wydziału Humanistycznego

Napisany przez , 3 kwietnia 2022

1 kwietnia Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizował dzień otwarty Wydziału Humanistycznego. Uczelnia przygotowała wiele różnych zajęć związanych z poszczególnymi kierunkami studiów.

Tegoroczni maturzyści tłumnie zjawili się w budynku znajdującym się przy ulicy Uniwersyteckiej, gdzie czekały na nich warsztaty w Uniwersyteckim Centrum Mediów. Mgr Arkadiusz Miller wprowadził zainteresowanych w tajniki pracy dziennikarza  w siedzibie Radia Fraszka, a w studiu telewizyjnym przyszli studenci, pod czujnym okiem technika Marka Pichety, mogli spróbować swoich sił w roli prezenterów pogody czy prowadzących serwis informacyjny. Wszyscy zainteresowani tajnikami hipnozy pojawili się na warsztatach organizowanych przez dr. Marcina Pawlickiego pt. “Język i Hipnoza”.

Oprócz zajęć praktycznych nie mogło również zabraknąć wiedzy teoretycznej. Mgr Michał Jas wygłosił wykład pt. “Skażenie umysłów. O patologicznych treściach w internecie”, a uczniowie bardziej wrażliwi na poezję uczestniczyli w zajęciach “Tadeusz Różewicz – Poeta Wiecznego Niepokoju” prowadzonych przez dr. hab. Janusza Detkę. W budynku wydziału odbywały się także zajęcia dotyczące historii, języka polskiego oraz języków obcych.

Materiał video z tego wydarzenia jest dostępny na oficjalnej stronie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na portalu Facebook.

Fot.: centrum.ujk.edu.pl

Źródło: Facebook/Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


%d bloggers like this: