Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Deluxe Ski Jumping czyli skoki narciarskie nad Silnicą!

Napisany przez , 9 grudnia 2019

W Kielcach odbyły się zawody Pucharu Świata w Skokach narciarskich. To zdanie to nie żart, choć nie gościliśmy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, ani nawet Roberta Matei. Na ulicy Sienkiewicza, tuż obok Silnicy skakano, ale tylko wirtualnie w legendarnej grze Delux Ski Jumping.

Cykl, w którym skoczyło już ponad 900 zawodników, rozpoczął się w listopadzie w Wiśle. Przed tygodniem wirtualni skoczkowie rywalizowali w Katowicach.  W  zawodach Fortuna Delux Ski Jump zasady są bardzo proste. Osoby przychodzą do specjalnie przygotowanego namiotu, mają czas na rozgrzewkę, na to żeby się przygotować na komputerach, po czym oddają dwa skoki finałowe.

Kielczanie mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności gamingowe na skoczni w Słowenii, o punkcie K 250 metrów.

Wynik najlepszego z kielczan to skok na odległość 270 metrów i łączna nota prawie 209 punktów. – Nagrodą za wygranie eliminacji w Kielcach, jak i w każdym mieście w którym odbywają się zawody, jest wyjazd na Puchar Świata do Zakopanego dla dwóch osób.

W styczniu na Wielkiej Krokwi odbędzie się turniej finałowy. Jego zwycięzca pojedzie na Mistrzostwa Świata w lotach, które w marcu odbędą się w Planicy.

Zawody odbywają się pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego.

 

Deluxe Ski Jump pierwsza wersja programu została wydana 4 lipca 1999 roku. Autorem gry jest fiński programista Jussi Koskela. Po dziś dzień jest uważana za jeden z lepszych symulatorów tej dyscypliny ze względu na wierne odwzorowanie praw fizyki lotu, prostotę sterowania oraz niewielkie wymagania sprzętowe, pozwalające na jej uruchomienie nawet na słabszych komputerach. W 2006 roku redakcja CD Action sklasyfikowała Deluxe Ski Jump na 53. miejscu listy najlepszych gier dziesięciolecia. Jej druga wersja wniosła parę drobnych usprawnień, w tym 16 nowych skoczni. W wersji trzeciej, wydanej pod koniec października 2004, poprawie uległa grafika (która jest w pełni trójwymiarowa), czego skutkiem są wyższe wymagania sprzętowe.

W Deluxe Ski Jump gracz kieruje skoczkiem narciarskim. Zasady skoku w całej serii są identyczne sterowanie odbywa się jedynie za pomocą myszy. Gra umożliwia rozegranie Pucharu Świata oraz Pucharu Drużynowego z zawodnikami sterowanymi zarówno przez komputer, jak i przez prawdziwych graczy. Dodatkowo od Deluxe Ski Jump 3 v1.5 można grać w trybie wieloosobowym przez internet.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.