Current track

Title

Artist

Background

Czy TVN może stracić koncesję?

Napisany przez , 7 lipca 2021

Od pewnego czasu głośno jest o braku odpowiedzi ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie kanału TVN24. Teraz okazuje się, że problem mogą mieć wszystkie kanały należące do TVN Grupy Discovery.

Kłopoty dotyczące TVN24 mogą być jedynie wstępem do sporu nadawcy z KRRiT. Ta nie wyklucza cofnięcia koncesji wszystkim programom z pod szyldu TVN jeśli dojdzie do zapowiadanej fuzji Warner Media i Discovery. Jeśli TVN wejdzie w skład grupy powstałej w wyniku fuzji, KRRiT zapowiada sięgnięcie po artykuł 38 ustawy o radiofonii i telewizji, który traktuje właśnie o możliwości cofnięcia zezwolenia na nadawanie.

„Koncesję cofa się, jeżeli: nastąpi przejęcie bezpośredniej lub pośredniej kontroli nad działalnością nadawcy przez inną osobę” – brzmi jeden z zapisów.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu głos w tej sprawie zabrał Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ten wątek dotyczy wszystkich koncesji tej grupy i tego podmiotu. Wnioski z tego wynikające dotykają TVN24, TVN7, ale też głównej koncesji. Chodzi o podmiot, który tę koncesję posiada. Również inne podmioty, które mają dominujący kapitał pozaeuropejski. Polskie podmioty są dyskryminowane w tego typu interpretacji, bo polski podmiot nie może dysponować tak swobodnie jak podmiot europejski, a często jest to sztuczny wehikuł, żeby przenosić te prawa. Sztucznie tworzy się spółki w krajach europejskich, co jest dyskryminujące dla polskich przedsiębiorców. To jest nasz główny problem – powiedział Kołodziejski.

KRRiT informuje, że zajęła się tą sprawą akurat teraz, dlatego, że pojawiły się informacje dotyczące zmiany właściciela a do regulatora wpłynęły dokumenty w tej sprawie. Niestety,  informacji na temat tego jakie to dokumenty nie poznaliśmy.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie wirtualnemedia.pl

/businessinsider.com.pl

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.