Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Current show

Radio Alarm

08:00 09:30

Upcoming show

Radio Alarm

08:00 09:30

Background

Culture III Incoming!

Napisany przez , 18 maja 2021

Migosi cztery dni temu puścili w Internet swój kolejny singiel mający zapowiadać krążek „Culture III„. Przyszło nam czekać rok na kolejny produkt od tego charyzmatycznego trio. Czy nowy kawałek zapowiada zmiany w stylu? Odpowiedź nie jest do końca oczywista.

Nowy track o tytule Straightenin to w zasadzie kontynuacja „starych” Migosów, na standardowych dla tej ekipy bitów. Czy kupuje to przeciętny słuchacz tego zespołu? Z perspektywy własnych odczuć na pewno mogę powiedzieć, że tak. Burza na typowe ciężkie, nowojorsko – angielskie drillowe kawałki trwa cały czas. Migosi to dobry detox podczas fali muzyki opierającej się na eksplozywnych uderzeniach basowych.

Czego można oczekiwać od Culture III? To pytanie, które nasuwa się fanatykom tego typu muzyki na usta. Pierwsza płyta z serii Culture wyniosła zespół na wyżyny, a sam krążek w dzisiejszym środowisku rapowym uznawany jest już jako prekursor nowoczesnego rapu na świecie. Kto nie kojarzy takich kawałków jak „Bad and Boujee”, „T-Shirt” czy „Slippery” (którego bit przez długi czas był bliski mi i mojej audycji w naszym radiu)? To mocno docenione przez krytyków kawałki, a sam platynowy album był nominowany w 2018 roku do Grammy za najlepszy rapowy twór. Przypomnijmy jednak, że platyna w Recording Industry Association of America (RIAA) to milion i wyżej sprzedanych sztuk.

Taki sukces ciężko jest pobić, a krążek Culture II pokazało jak bardzo ciężko jest przeskoczyć i tak już wysoko zawieszoną poprzeczkę. Mimo dobrego odbioru, trzeci album zespołu spotkał się z mniejszym „hypem”. Czy trójka da nam sporo doznań muzycznych?

Premiera jak na razie ustalona jest na 11 czerwca tego roku. Nie pozostało nam nic, tylko poczekać na drop trylogii kultury. Ja osobiście kupuje Migosów w odsłonie, jaką sami sobie utworzyli. A jak wy to widzicie? Piszcie do nas na naszym Facebooku!


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.