Budowa nowego parku miejskiego w Chęcinach

Napisany przez , 6 listopada 2019

Niebawem ruszy budowa nowego parku miejskiego w Chęcinach. Inwestycja na jego stworzenie została już podpisana, a koszt budowy ma wynosić 6,5 miliona złotych. Lokalne władze informują, że dzięki temu projektowi opuszczone budynki i zdegradowany teren ulegnie kompletnej metamorfozie i stanie się prawdziwą enklawą spokoju i relaksu.

Park miejski powstanie na blisko dwóch hektarach terenu usytuowanego w samym centrum miasta, będącego jednocześnie łącznikiem pomiędzy Osiedlem Północ a starym miastem. Będzie tu dużo zieleni, drzew i krzewów, plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna dla osób lubiących aktywny wypoczynek, oczko wodne, alejki, stylowe ławeczki i oświetlenie. W trosce o park i bezpieczeństwo osób w nim wypoczywających, będzie zainstalowany monitoring, by przeciwdziałać aktom wandalizmu.

Działka, na której ma stanąć park, znajduje się w pobliżu ośrodka zdrowia, hali widowiskowo-sportowej, przedszkola i żłobka oraz największych szkół w gminie. Niebawem obok ma powstać także nowy budynek komisariatu policji. Park ma powstać do końca września przyszłego roku.

-Uznaliśmy, że ciągle rozwijające się Chęciny, z tak bogatą historią i pięknymi tradycjami, powinny mieć taką przestrzeń publiczną, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli się spotkać, posiedzieć, porozmawiać, odpocząć i zrelaksować się w otoczeniu enklawy zieleni – przyznaje burmistrz Chęcin Robert Jaworski

Kontynuuj czytanie