Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Current show

Wsłuchaj się!

13:30 19:00

Upcoming show

Literadio

19:00 20:00

Background

Boisko przy ulicy Ściegiennego 8 oddane do użytku

Napisany przez , 18 listopada 2023

MOSiR poinformował o zakończeniu projektu modernizacji boiska przy ul. Ściegiennego 8, który obejmował montaż sztucznej trawy. Jednak zły stan murawy wzbudził obawy wśród zawodników. Pomimo tego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapewniał, że na boisku nadal można grać. Murawę dostarczył wykonawca, który pracował nad projektem. 

Obiekt przy stadionie Korony Kielce od dłuższego czasu nie był w najlepszym stanie, ale dzięki Programowi Rozwoju Infrastruktury Sportowej skierowanym do klubów został on poddany generalnej modernizacji, obejmującej wymianę sztucznej nawierzchni. Zastosowano najnowszą technologię, tradycyjne gumowe wypełnienie zostało zastąpione korkowym, które miało przyczynić się do poprawy komfortu korzystających z obiektu.  

Nikt jednak nie przewidział, że podczas opadów deszczu korkowe wypełnienie będzie wychodziło na wierzch, po prostu jest lżejsze od gumy i woda wypycha je na powierzchnie. Wynik jest taki, że powierzchnia boiska w całości pokryta jest piaskiem oraz można zauważyć w kilku miejsca, że boisko nie jest w pełni równe 

Koszt modernizacji obiektu wyniósł 3,5 mln zł i obejmował nie tylko boisko, ale także szatnie i oświetlenie. Dbając o nawierzchnię do gry na najwyższym poziomie, spółka miejska zakupiła także nowy sprzęt do pielęgnacji murawy.

 

Źródło: kielce.eu

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.