Był taki…

20:00 22:00

Bitwa o Kielce nie wyłoniła zwycięzcy

Napisany przez , 22 sierpnia 2023

W niedzielę 20 sierpnia Orlęta Kielce zremisowały 2:2 w derbowym meczu z Koroną II Kielce. Było to spotkanie 3 kolejki RSActive 4 Ligi. Nie zabrakło emocji oraz kontrowersji.

Ostatni raz derby Kielc miały miejsce 18 lat temu, dlatego to wydarzenie zgromadziło ponad 700 osób na trybunach stadionu przy ulicy Warszawskiej. Wynik otworzył w 31 minucie skrzydłowy gospodarzy, Jakub Jaśkiewicz, ale niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził Paweł Rogula – król strzelców 4 ligi w minionym sezonie. Orlęta odważniej zaatakowały dopiero po przerwie, a do siatki trafił Kacper Śliwa. Rezerwy kieleckiej Korony dążyły do wyrównania i zespół Marka Mierzwy zaatakował wysoko, co poskutkowało golem Oskara Sewerzyńskiego w 70 minucie i mecz zakończył się wynikiem remisowym. Po meczu trener Korony II miał wiele pretensji do pracy Jakuba Moskala, który sędziował to spotkanie. Marek Mierzwa uważał, że arbiter nie podyktował dla jego drużyny dwóch rzutów karnych.

Orlęta Kielce – Korona II Kielce 2:2 (1:1)
Bramki: Jakub Jaśkiewicz 32, Kacper Śliwa 51 – Paweł Rogula 41, Oskar Sewerzyński 70.