Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Current show

Wsłuchaj się!

12:00 16:00

Upcoming show

Gra Dźwięków

19:00 20:00

Background

Bezpłatne wejścia do placówek kultury- prezydent dziękuje kielczanom

Napisany przez , 15 listopada 2023

W najbliższy weekend ,tj. 18 i 19 listopada  mieszkańcy Kielc będą mogli cieszyć się darmową wejściówką na wydarzenia w wybranych instytucjach kultury. Prezydent Kielc Bogdan Wenta chce w ten sposób podziękować mieszkańcom za wysoką frekwencję w wyborach parlamentarnych, która wyniosła 78,11%.

Dzięki decyzji prezydenta, kielczanie będą mogli się wybrać do ciekawych miejsc kulturowych za darmo. Będzie to okazja do zobaczenia wystaw, spektakli i wzięcia udziału w akcji zapisania się do biblioteki. Do inicjatywy włączą się się takie miejsca jak: Kielecki Teatr Tańca, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, Galeria Sztuki Współczesnej ”Winda”, Geonatura Kielce Centrum Geodukacji czy Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Harmonogram wydarzeń:

18 listopada( sobota):

-Dom Kultury” Zameczek” o godzinie 13: 00 zaprasza do siedziby na ul. Słowackiego 23 do obejrzenia wystawy malarstwa Anity Buły pod tytułem „Krótkowzroczność. Uczestnicy będą mieli również okazję do wysłuchania artystów muzycznych podczas konkursu wokalnego „Rap Korona”.

-Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach zaprasza w godzinach 9:00- 15:00 do filii o numerach: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13. Uczestnicy będą mogli zapisać się do biblioteki oraz wyrobić darmową kartę biblioteczną.

-Kielecki Teatr zaprasza o godzinie 18:00 na Dużą Scenę( scena za stalową kurtyną) na spektakl zadedykowany kielczanom. Składać się on będzie z trzech choreografii:

  • ”Ashes of a dead frog” w choreografii Jacka Lumińskiego
  • ”Bursztynowy Ptak” w choreografii i wykonaniu Sebastiana Wiertelaka
  • „Słyszę dzwony w głębi oceanu” w choreografii i wykonaniu Łukasza Zgórki.

Wstęp na spektakl jest wolny jednak ograniczony ilością miejsc. Po odbiór wejściówek można zgłaszać się do impresariatu KTT, tel: 41 3676712 wew. 112, 113.

-Muzeum Historii Kielce i Muzeum Zabawek i Zabawy, zapraszają chętnych do bezpłatnego korzystania z ofert instytucji.

19 listopada( niedziela)

Kielczanie mogą skorzystać z zaproszenia do Galerii Sztuki Współczesnej ”Winda” na zwiedzanie  oraz  obejrzenie najnowszej wystawy „Pustka nie jest niczym” autorstwa świetnej rysowniczki i malarki  Magdaleny Rucińskiej. Dzieła autorki poruszają tematykę osobistą, motywy roślin czy fotografii i będzie je można podziwiać w godzinach 12:00-15:00.

Dzień zakończyć możemy pójściem do Geonatura Kielce, Centrum Geodezji. Dzięki zaproszeniu możemy nieodpłatnie podziwiać wystawę stałą.

 

 

Źródło: http://Źródło: https://www.kielce.eu/pl/aktualnosci/bezplatne-wydarzenia-w-kieleckich-placowkach-kultury-podziekowanie-za-wysoka-frekwencje-w-wyborach.html

Zdjęcia: https://www.kielce.eu/pl/dla-turysty/lista-atrakcji/rynek.html?fbclid=IwAR2AG42JO3mTzJVO-U9hDRtD8PWkdQeg2Kc74PbG-5ryBGqpFi_WkjzD5SM

 

Otagowano jako

Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.