Current track

Title

Artist

Nie gra? KLIKNIJ TUTAJ

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Current show

Nocne Granie

00:00 08:00

Upcoming show

Poranna gimnastyka

08:00 14:00

Background

AyAhuasca na G&K Space Festival!

Napisany przez , 12 sierpnia 2022

G&K Space Festival to inicjatywa, przygotowana z myślą o lokalnych zespołach oraz entuzjastach letnich koncertów pod gołym niebem. Strefa artystyczna, urozmaicona oferta gastronomiczna oraz pole namiotowe – to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Na festiwalu wystąpi m.in. AyAhuasca – formacja, którą bez wątpienia warto poznać!

Kto z nas choć raz nie pomyślał z nostalgią o latach 80., w których prym wiodły legendarne zespoły, tworzyły się nowe nurty, powstawały piosenki – manifesty? Kielecka grupa AyAhuasca inspiruje się polską muzyką lat 80. nie tylko ze względu na wyjątkowe brzmienia, ale także na przekaz merytoryczny.

AyAhuasca to czwórka przyjaciół: Kuba Długosz, Kamil Mietelski, Paweł Surowiec oraz Jakub Skuza. Gatunkowo twórczość zespołu można określić mianem moonrocka – ich muzyka to mieszanka wielu gatunków. Jak mówi wokalista zespołu, Kuba Długosz – Nasza muzyka ma być rodzajem swoistego katharsis. Ma oczyszczać serca i dusze.

Zamiarem AyAhuaski jest wydanie pełnoprawnego albumu. Na pytanie o datę odpowiadają, iż może się to udać do końca bieżącego roku. Na tę chwilę w serwisie YouTube dostępne są pojedyncze single, zaś „Uciekaj stąd!” to najnowszy projekt zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=9VUtnOgdoWA

Celem grupy jest utrzymanie pewnej ciągłości w koncertowaniu, zatem mają za sobą szereg występów na terenie naszego województwa. Wystąpili m.in. na wydarzeniu, promującym młode talenty, organizowanym przez UJK w Kielcach. Można ich było zobaczyć także na Pikniku Rodzinnym w Dolinie Silnicy oraz w kieleckim klubie Chicago. W najbliższym czasie grupę będzie można usłyszeć podczas letniego festiwalu G&K Space Festival. Oprócz AyAhuaski wystąpią: Swierczevsky, Toshi, Somasz, Coll Cat oraz gościnnie Piotr Szwarc, Chora Misja i Luca Luigi. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend (tj. 13 sierpnia od godz. 16:00) w Kamieniołomie Górka Krasocka.

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.