Wsłuchaj się!

Oldschool

53. Olimpiada Biologiczna

Napisany przez , 15 stycznia 2024

W sobotę, 20 stycznia 2024 roku w Instytucje Biologii na Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbędą się eliminacje w drugim etapie 53. olimpiady biologicznej. Wezmą w niej udział uczniowie szkół średnich z okręgu kieleckiego.

Program dnia:

• 12.15 – zbiórka uczestników wraz z opiekunami w Instytucie Biologii UJK w Kielcach
  • 12.30 – rejestracja uczestników w sali 26 i 118
  • 13.00-16.00 – rozwiązywanie testu przez uczestników
  • 13.00-14.30 – wykłady dla nauczycieli w sali 218
  • 13.00-14.00 – wykład „Mikrobiologia w pigułce – od mikroskopu do edycji genomu” – dr Grzegorz Czerwonka

Wszelkie uwagi odnośnie testu należy składać jedynie drogą elektroniczną do KGOB do 9 lutego.

Do kolejnego etapu, po okręgowym dostaje się około 70 osób, a także ci uczniowie, którzy uzyskali taki sam wynik jak 70 osoba.

Laureatów Olimpiady Biologicznej stanowi 25 osób z najlepszymi wynikami z zawodów III stopnia, odpowiednio laureaci I stopnia to uczniowie, którzy zajmą miejsca 1-5, II stopnia osoby z miejscami 6-17, a III stopnia zdobywcy miejsc 18-25.

Natomiast finalistą są uczestnicy zawodów III stopnia, który uzyskał co najmniej 50% punktów i zdobył 26. lub niższe miejsce.

Dla finalistów i laureatów przewidziano nagrody książkowe, a także 100% z matury z biologii i ułatwienia w dostaniu się na studia.

• Warszawski Uniwersytet Medyczny – wolny wstęp na kierunek lekarski dla laureatów
  • Uniwersytet Warszawski – wolny wstęp m.in. na biotechnologię, chemię, biologię dla finalistów
  • Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu – wolny wstęp na kierunek lekarski dla laureatów
  • Gdański Uniwersytet Medyczny – wolny wstęp na kierunek lekarski dla finalistów
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – wolny wstęp na kierunek lekarski dla laureatów

Ponadto finaliści są nagradzani na pierwszym roku studiów stypendium naukowym wynoszącym nawet 5 tys. złotych.

grafika: pixabay