Current track

Title

Artist

Background

22. Gala Urtica Dzieciom – licytacja prac najmłodszych kielczan

Napisany przez , 15 grudnia 2019

12 grudnia odbyła się licytacja rysunków małych pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dziesięć niezwykłych prac zostało ukazanych i sprzedanych w trakcie 22. Gali Urtica Dzieciom, jaka odbyła się w Zamku Topacz we Wrocławiu. Na tym zgromadzeniu pojawiło się ponad 200 przedstawicieli kultury i biznesu. 

W trakcie gali licytowano łącznie 130 prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych zmagających się z chorobami nowotworowymi z ośrodków w całym kraju. Były tam również obrazy dzieci leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Ich prace powstały w ramach zajęć pod kierunkiem Małgorzaty Wiatr – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 38 Specjalnej dla Dzieci Przewlekle Chorych w Kielcach i Oliwii Hildebrandt – artystki pracującej w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach.

Spośród 30 prac aż 10 należało do podopiecznych kieleckiego szpitala. Trzy prace dzieci z kieleckiej onkologii zostały wylicytowane za najwyższe kwoty. W tym roku, rekordzistą został Piotr Lefek – jego obraz, który powstał na warsztatach w czerwcu sprzedano za 23 tysiące złotych!

Z licytacji 130 obrazów autorstwa chorych onkologicznie dzieci z całej Polski udało się pozyskać zawrotną sumę 377 501 złotych.

/urticadzieciom.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.